Şık Olmak İçin Ne Yapmalıyız

kadin-giyimHepinizin bildiği üzere bayan giyim denildiği zaman desen renk çeşit boyda kısıtlama yoktur. Geçmişten bu güne süregelen giyim tutkusu yıllarla beraber değişikliğe uğrasa da temel prensip aynıdır oda; ”Güzel Görünmek”

Son zamanlarda ortaya çıkan rahat ve şık olma çabası aslında birçok seçeneği de yanında getirtirdi. Yani son zamanların kıyafetlerini incelediğiniz zaman salaş ve şık desenler göz önündedir. Hem artık alışveriş için evinizden çıkmanıza gerek kalmadan da istediğiniz kıyafetleri internet üzerinden alabilirsiniz. Sanırım Teknolojinin en güzel yararlarından biri de bu oldu. Öncelikle Bayan giyim denildiğinde ilk akla gelen parçalar; pantolonlar, gömlekler, kazaklar, hırkalar oluyor

Peki, Bayan Giyim Tarzları Nelerdir?

elegant-giyim-tarzi– Elegant Giyim Tarzı

Kelime anlamı olarak zarif, titiz, düzenli kibar demektir.

Bu tarz öncelikle zarifliği ve sadeliği ifade eder yani elegant tarzında giyinmek isterseniz gösterişten biraz uzak durmanız gerekecek.

Her Zaman sade ve zarif giyinmek

ve bu giyim tarzının en büyük aksesuarı olarak kabul edilen şık ve zarif çantalar kullanmak.

– Bir diğer giyim Tarzımız da Kolej (preppy) giyim Tarzı

Genelde 15 – 25 yaş arası olarak bilinen bu Bayan giyim stilinin en belirgin özelliği tamamen spor kıyafetlerden oluşmasıdır diyebiliriz. Bu giyim Tarzının benimseyen gençler iyi aile terbiyesi almış maddi durumu iyi olan gençlerdir diyebiliriz.

bu giyim tarzını içeren baklava desenli kazaklar süveterler hırkalar, ekose gömlekler ince trikolar, sadece bunlardan birkaçıdır. Bu stillerde kullanılan aksesuarlar fular kravat gibi aksesuarlar kullanılır.

feminen-giyim-tarziFenimen Giyim Tarzı:

Fenimen giyim tarzında önemli olan kadınsı hatların ortaya çıkmasıdır. Genelde belden oturtmalı kiloş etekler mütevazı dekoltesiz şık kıyafetler çiçekli mini kıyafetler tül ve dantel deseni kıyafetler tercihleri arasındadır. Bu durumda şık zarif saatler saç bantları en çok tercih ettiği aksesuarlarıdır.

Yukarıda saydığımız ve daha birçok giyim tarzı ile sizde kendinize bir tarz seçip dolabınızı yeniden düzenleyebilirsiniz. Giyim konusunda dikkat edilmesi geren birkaç ipucu ile kıyafetlerinizi kusursuzlaştırabilir, şık görünebilirsiniz.

Bayan Giyim adı altında toplanan birçok çeşit vardır ama en önemlilerde size yakışan parçalardır. Dolabınızda bulunan parçaları değerlendirip sizde kendinize yeni tarzlar yaratabilirsiniz. Tek yapmanız gereken doğru parçaları kombinlemek.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir