Şık Ve Güzel Kravatlar

 

   kravat-2        

Kravat dünyada yılda 800 bin tane satılmakta ve 650 kişi tarafından kullanılan bir aksesuar giyimidir. Ciddi is yerlerinde kullanılmasıyla beraber birçok yerde kullanımı yaygındır.

 

Kravat Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz;

 

Kravat seçimi oldukça önemli bir iştir. Seçtiğiniz kravat elbisenizin görünümüne berbat bir görüntü verebileceği gibi son derece güzel ve şık bir görünüm de kazandırabilir. Bu yüzden kravat seçiminde acele davranılmamalı doğru bir seçim yapılmalı. Öncelikle klasik tarzında bir kravat seçecekseniz mutlaka ipek yapılı olmasına dikkat edin. İpek yapılı kravatlar size sıcak bir görünümün yanında size gayet şık bir görüntü kazandırır.

 

Giydiğiniz takım elbise renkli ve desenli bir yapıya sahip ise kravat seçimi renkli sade olması gerekmektedir. Eyer takım elbiseniz sade ve kapalı bir renk ise kravat seçiminiz düz, sade ve koyu renkli bir kravat olması lazım. Düğünlerde kravat seçimi oldukça önemlidir. Düğünlerde dikkat edilmesi gereken tek konu kravat seçmeden önce gelinliğe uygun olup olmadığını kontrol edin ardından sizin elbiseye uyup uymadığını kontrol edin.

 

Kravat Modelleri;

 

İtalyan yeşil ipek kravat: Bu model kravatlar daha çok sade ve hafif koyu renk tercih etmiş takım elbiselerde tercih edilmesi gerekir.

 

Turuncu örgü kravat: Bu model ise daha çok eğlence amaçlı gideceğiniz yerlere renkli ceket tercih edilmiş takım elbiseler de kullanılması gerekir.

 

İtalyan mavi ipek kravat: Bu model kapalı renk takım elbise seçmiş kişilerin için birebir ideal bir tercihtir.

 

Lacivert ipek kravat: Bu model ciddi işlerde veya görüşmelerde kapalı renk giyilmiş takım elbiselerde kullanılması gerekir.

 

İtalyan turkuaz kravat: Bu model kişiyi oldukça şık bir görünüme kavuşturur. Giyilen takım elbisenin fazla kapalı olmaması durumunda diğer tüm takım elbiseler için son derece güzel ve şık bir tercihtir.

 

İtalyan bordo kravat: Bu model renkli takım elbiselerin veya çok kapalı renkli takım elbiselerin tercih edilmesi durumunda takılması gereken en ideal kravat modelidir.

 

Kravat Takmanın Faydaları; Kravatlar tercihe göre birçok fayda sağlayabilmektedir. Renkli kişilikli kişilerin kapalı renk kravat takması onu son derece ciddi bir görünüme kavuşturur. Giyilen takım elbisenin üzerinde kravat takılması ayrıca kişiye ayrıca bir şıklık kazandırmakla beraber düzgün takılması durumunda nazik, beyefendi ve kibar gösterir.

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir