Şıklığın Sadelelik ile Buluşması

Özel günlerde, davetlerde, düğün ve nişan gibi merasimlerde özellikle bayanlar bir farklılık yaratmak ister. Bu tür gecelerde herkes biraz daha kıyafeti ile ön plana çıkmak isterken, özellikle tesettür elbise seçenekleri bu olanağı bayanlara tanıyor. Son dönemde modaya hızlı bir giriş yapan tesettür sektörü, sadece günlük ürünleri ile değil, elbise modelleri ile de büyük bir fark yarattı. Tasarlanan elbiseler oldukça şık detaylara sahip olurken, sade bir zarifliği de yansıtmayı ihmal etmiyor. Tesettür giyim modasında renk, kumaş ve detaylar geniş bir yelpazeye sahip olup, tercihlerde bir bütün olarak şıklığı yakalamayı gerektiriyor.

Özellikle tesettür elbise modellerinde detaylar, simler ve farklı kesimler göz kamaştırıcıdır. Model olarak baktığımızda ceket görünümlü elbise ve üst giyim oldukça uygun ve aynı zamanda şık duracaktır. Bu tür modeller genellikle iki farklı kumaştan üretiliyor. Ceket detayı elbiseyi takımmış gibi gösterir ve farklı bir hava katar. Aynı zamanda bazı modellerde ceketin uç kısımların zırh kumaşı kullanılmaktadır. Her elbiseye renk katan detaylar da elbiseyi sade ama şık gösterecektir. Renk olarak elbise modellerinde yeşil, mor, krem, camel gibi renkler kullanılmaktadır.

 

Tesettür giyim modasında daha çok sade elbiseler şık detaylarla taçlandırılıyor. Bazı tesettür elbise modelleri şıklığını sadelikleri ile ön plana çıkarıyor. Farklı detaylar, kullanılan renkler bir bütün olarak görsel bir şölene dönüşüyor. Bel kısmında gül kemeri kullanılarak tasarlanan elbise modelleri oldukça şık ve zarif. Elbiselerinde kemer detayını sık sık görmek mümkün. Düz kemerinin yanı sıra kuyruk detayı da elbiseye farklı bir hava katacaktır. Yakma jakar kumaştan tasarlanan bu model elbiseler en özel davetlerde bayanların zarif ve şık gösterecektir.

 

Aynı zamanda astarlı olan bu modellerde renk seçenekleri de farklıdır. Elbiselerinde sıkça görebileceğimiz rahat detayı birçok bayan tarafından seviliyor. Elbisenin bir bütün olarak kloş detayına sahip olması elbisenin şıklığını ortaya koymaktadır. Öte yandan düz ama etek kısmı pileli elbiseler de özel davetler için doğru bir tercih olacaktır. Pul payetler, şifon detayları, boncuk ve kolyeli elbise modelleri şıklığın sadelik ile buluşmasıdır. Birbirinden farklı ve dikkat çekici tesettür elbise modelleri aynı zamanda geniş renk seçenekleri ile tasarlanmıştır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir