Şıklık Ve Tarz

moda-modawarsTarz olmak, tarz giyinmek, şık görünmek kulağa oldukça hoş gelen şeyler öyle değil mi? Hatta o kadar ki kendi tarzını yarat kendi kişiliğini ortaya koy. Şık görün bunlar hemen hemen her kesin olmasını istediği şeylerdir. Ve başkalarından duymak ise insanlar için oldukça keyif verici bir durumdur.

Çok abartılmamak kaydıyla bence de modayı takip etmek gerekiyor. Neden diye soracak olursanız, bir düşünsenize önümüzdeki yazın modası yeşil renk ve sizin bundan haberiniz yok. Fakat bütün tasarımcılar modacılar yeşil tonları üzerine çalışmaktadır. Sizde birçok markaya gidiyorsunuz ama hiçbir şey beğenemiyorsunuz. Çünkü modadan haberiniz yok.

Moda dünyada öyle bir hal aldı ki her yıl moda başkenti olarak bilinen Londra, İtalya, Paris gibi büyük dünya şehirlerinde haftalar düzenlenmektedir. Genelde buralara dünyanın sayılı modacıları gitmektedirler. Her biri kendi şıklığını kendi tarzını kendi zevkini yansıtmaktadır. Hatta dünyanın elit kategori sınıfında ki mankenleri bu sunumları yapmaktadır. Bu durum her yıl büyük görsel şovlarla tekrarlanır.

Moda seven modayı takip eden herkes buradadır. Milyonlarca liralar harcanır nu görsel şov için ama hiçbir firma hiçbir sponsor bunu dert etmez. Çünkü herkes bilir ki dünya üzerinde milyarlarca insan takip edecek. Bütün dünya çok uluslu firmalardan alış veriş yapacak. Zaten organizasyonun yapıldığı ülkede satışlar o hafta patlama gösterir. Bu durumda bütün modacıların işine gelmektedir.

Şıklık ve tarz üzerine ikonlar birbirleriyle yarışır. Ülkemizde de yakın tarih de birçok modacı dünya devlerinin aralarına girmeyi başarmışlardır. Bir çok ikon diye adlandırdığımız ünlülerimiz moda haftasında orada olup yakından takip edip birçok trend ürünü ilk elden almaları için birbirleriyle kıyasıya yarış vermektedir.

Hatta dünyada olduğu gibi ülkemizde de yarışmalar düzenlenmektedir. Birçok kanalda yeni yeni yarışmalar yapılmakta ve ünlü tasarımcılarımız kendi tarzlarını medya üzerinden tanıtmaktadırlar. Aslında hepsini amacı aynıdır. Temelinde modaya hâkim olmak modayı yaratmaktır amaç. Bunu gerçekten başarabilenler işte o dev dünya markalarıyla kıyasıya yarışabilen kişilerdir. Diğerleri ise kaybolup gitmektedir. Bu iş sanıldığı kadar kolay değildir aslında. Kolay olan takip etmektir.

Kaynak: Modawars

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir