Son Moda Abiye Modelleri Nelerdir?

 

            Tesettür abiye, farklı renklerde oluşturulan ve kapalı bayanlar tarafından tercih edilen kıyafettir. Özel davetlerde veya organizasyonlarda tercih edilir. Özellikle, eşarp ve kıyafetin uyumu ön planda yer alır. Eşarp ve kıyafetin kombini, tamamen kişilere bırakılmıştır. Son zamanlarda, yeni tesettür abiye modelleri piyasaya sürülmüştür. Bazı modacılar bu modellere çeşitli dekor ve süslemeler ekleyerek, son derece gösterişli bir hava yaratmıştır.

 

Renk seçimi olarak, son günlerde açık renkler daha çok tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise, havaların ısınması ve yaz aylarının gelmesinden dolayıdır. Her bedende ve ölçüde bulunan tesettür abiye modelleri, istek durumuna göre özel dikimler ile de yapılmaktadır. Buna ek olarak bazı Osmanlı tarzı işlemeli olanları vardır. Bu modeller, oldukça gösterişli ve göz alıcı olmasından ötürü tercih edilir.

 

Tesettür abiyeler, özellikle göz temasının olduğu mekânlarda dikkat çeker. Moda tarafından geliştirilen bazı modeller de vardır. Fakat son zamanlarda en çok tercih edilen model işlemeleri olan modellerdir. Bu modeller çoğu bayanın ilgi odağı haline gelmiştir. Üstelik fiyatlarının da düşük olması, bayanların tesettür abiye modellerine daha çok yönelmesine sebep olmuştur. Geçtiğimiz yılda, isimli olan modellerde piyasada yer almıştır. Arka kısmına kabartmalı olarak işlenen isimler, çok ilgi çekmiştir. Fakat bu yıl pek tutulmamıştır. Bu yıl tutulan modeller daha çok işlemeli olan ve açık renkli olanlardır. Aslında her bayanın zevki farklıdır ama bu yazılan modeller çoğu bayan tarafından tercih edilir.

 

Tesettür Abiyelerin Kombinlenmesi Ve Dekor Eklemeleri

 

Tesettür abiyeler, genelde toplu ayakkabılar ile giyilir. Günlük kullanıma pek uygun olmadığı için resmi alanlarda tercih edilir. Altına kama topuklu ayakkabı giyilmesi de uygun olacaktır. Topuklu ayakkabı model seçimi de bayandan bayana göre değişiklik gösterir. Girilen mekânlarda, gösteriş ön planda olacağı için kombin olayına dikkat edilmelidir. Bayanlar, kombin aşamasında bu modellere bazı düzeltmeler ve eklemeler de yaptırır. Terziler yardımı ile yapılan işlemler, kısa bir sürede gerçekleştirilir. Üzerin eklenen bazı taşlar veya semboller, tesettür abiye modellerine farklı bir görsellik katmaktadır. Tesettür abiye giyiminde, her geçen gün yeni bir model üretilmektedir.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir