Sonbahar Aylarında İpek Eşarp Kullanılır Mı ?

 

 İpek; ipek böceğinin ürettiği çeşitli maddelerden işlenerek ortaya çıkan bir kumaş modelidir. Ülkemizde ipek kumaş güney Marmara bölümünde üretilmektedir. Son yıllarda rezervi çok düşmüştür. İpek kumaşın kullanıldığı bir giysi çeşidi de eşarp örtü türleridir. Genel anlamda bu kumaş türünden yapılan giysiler daha çok ilkbahar – yaz dönemlerinde kullanılmaktadır. İpek; sıcağa karşı koruyan bir yapıdadır. Ancak Armine eşarp ipek kumaşlar çok kaliteli olan yapısından dolayı diğer zamanlarda da kullanılmak istenmektedir. Kış aylarında ipek kumaşları kullanmak mümkün değildir Ancak sonbahar aylarında doğru tercih edilen bir ipek eşarp modeli kullanılabilir.

 

Ülkemizin bazı sıcak bölgelerinde sonbahar ve kış ayları daha ılıman geçmektedir. Böyle bölgelerde ipek kumaşlar rahatlıkla kullanılabilirler. Bu durum için çeşitli hususlara dikkat etmek gerekmektedir. Bazı Armine eşarp modelleri sonbahar uygun tonlarda yapılmıştır. Sonbahar aylarında tercih edilecek eşarpların daha koyu tonlarda olması önerilmektedir. Çünkü koyu tonlar ısı kaybını önlemektedir. Eşarpta ki koyu renkler kumaşa gelen ısıyı bünyesine hapsetmektedir. Emilen ısı insan vücudunda korunarak başın üşümesi önlenmektedir. Sonbahar için en çok tercih edilen eşarp türlerinden biri Twill İpek Eşarp 46553-4 Armine modelidir. Bu model koyu renk yapısı ile serin havalar için çok uygundur.

 

Sonbaharda da İpek Şıklığı Yaşayın

 

Markanın bu ürünü lacivert fon rengine sahiptir. Lacivert siyahtan sonraki en çok ısıyı hapseden renktir. Lacivert fon yapısı ile ürün serin havalar için kullanıma uygun olduğunu yansıtmaktadır. Tasarımda kullanılan diğer renkler; pembe, fuşya, somon be yeşil olarak sayılabilir. Ancak bu renklerin daha çok canlı olmayan tonları kullanılmıştır ve lacivert dışındaki renklere kompozisyonda çok az yer verilmiştir. Bu Armine eşarp ürünü 0 twill ipek kumaştan üretilmiştir. Ürünün ölçüleri 90 * 90 olarak ayarlanmıştır. Bu örtünün tam bir kare olduğunu göstermiştir. Ürünün üzerinde bir çiçek bahçesi resmedilmiştir. Armine eşarp ürünlerinde kullanılan gül simgesi burada da vardır. Diğer çiçek çeşitlere nazaran gül daha fazla sayıda bulunmaktadır. Ürün lacivert bir renk ince bir çerçeve ile çevrilmiştir. Ürün başa bağlandığında kuyruk kısmında pembe şeritler denk gelmektedir.

 

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir