Tektaş Yüzük Neden Bayanlar İçin Değerlidir?

Tektaş Yüzüğü Alırken Değerlendirme Kriterlerimiz Neler Olmalı?

  Ülkemizde ve dünyada da nadir bulunan bir değerli taş olan elmastan üretilen yüzüklere genel olarak tek taş yüzük olarak adlandırıyoruz. Bu tektaş yüzük kadınlar için bu kadar değerli olması neyden ötürü olmaktadır. Bu durumu kısaca bir göz atarsak karşımıza şu sonuçların çıkacağını görürüz.

  Unutulmamalıdır ki tektaş altın yüzük fiyatları değiştiği gibi üzerlerinde ki taşın büyüklüğü, kalitesi vb. durumları da değişmekte ve fiyat buna göre belirlenmektedir. Bu yönü ile tek taş alınırken genel olarak bayanlar taşın büyüklüğüne takıntılıdırlar. Ancak taş büyük olmasına rağmen kalitesi düşük el işçiliği az olabilir. Bu yönüyle tek taş değerlendirilirken farklı kriterleri göz önünde bulundurmak önemlidir. Bir kere yüzün üzerindeki taşın karatının ne kadar olduğu burada en önemli kriter olarak karşımızdadır. Bu yüzden piyasada her fiyat aralığında tektaş altın yüzük bulmak mümkün olmaktadır.

Kadınlar Neden Tek Taş İsterler?

  Asıl sorumuza gelecek olursak bu sorunun cevabının çok farklı yönlerden kaynaklı farklı cevaplarla cevaplanabileceği aşikârdır. Burada en önemli faktör hiç şüphesiz elmasın nadir bulunan bir taş olması ve değerli olmasından kaynaklı değerli taşı bana aldı beni de bu taş gibi dünya da nadir bulunan bir mücevher gibi görüyor düşüncesi etkili olmaktadır. Çünkü bayanlar önemsenmeyi ve değer verilmeyi seven, buna göre kişinin değerini belirleyen bireyleridir. Bu yüzden erkekler arada bayanlara gösterdikleri sevgiyi bu şekilde somut hediyeler ile gösterdikleri zaman sevinmektedirler.

  Bayanlar arasındaki gizli rekabette bu tektaş yüzük istenmesinin nedenleri arasında sayılabilmektedir. Bayanların kendi aralarında da değerli gördükleri bu tür hediyelerde erkeğin kız arkadaş grubu içerisinde sevgilisine böyle bir hediye alması diğer kızların sevgililerinden bu tür bir hediye beklentisine girmelerine sebep olacaktır. Bu yönüyle düşünüldüğünde kadınların tek taşları sevmelerinin sebepleri daha net bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Ayrıca bu konuda bu taş alımları yapılırken dolandırılmamakta önemli bir konudur. Bu konu üzerine de özellikle gidilerek bu konuda kendini kanıtlamış güvenilir satıcılardan bu tür hediyeleri almak her zaman için en önemli konulardan birisi olacaktır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir