Tesettür Giyimde Modern Tasarım Dönemi

 

tesettur-tasarimlarModa sektöründe stil olarak, bir adım önde olmak adına yenilikçi tarzları tesettür tasarım modacı ve markaları sayesinde modada öne çıkacak koleksiyonları oluşturmaktadır. Son dönemlerde tesettüre hitap eden modelleri tasarlayan başarılı modacıların gün geçtikçe sayısı artmaktadır. İncelik ve özen gerektiren bu tasarımları modacılar tasarlarken hayal güçleri ve kabiliyetlerinin yanı sıra, esinlenmeler ile de ses getiren harika tasarımlar üretmektedirler.

Stilistlerin yaptığı çizimlerle, terzilerin ve modacıların kalıplarla, kumaş seçimleriyle, dikiş teknikleriyle, tasarımsal modellemelerle, kesimlerle ve daha birçok aşamalardan geçerek sizlerin tarzlarına ve zevklerine göre giydiğiniz, kullandığınız her bir emek ürünlerinde tasarımcıların izleri vardır.

Eskiden tesettür modası diye bir yoktu. Yani tesettürün bir modası yoktu. Genellikle kapalı bayanların giydiği kıyafetler birbirine benzer, eşarplarda da çok çeşitlilik yoktu. Günümüzde ise, tesettürde moda öyle ilerledi ki tesettür tasarım markaları atağa geçti ve bayanlara seçim özgürlüğünü vererek, birbirinden özel model ve giyim gruplarını zengin kreasyonlar ile seçime sunmaya devam etmektedirler.

Özgün tasarımların trend olduğu günümüzde, önde gelen markalar ve tasarımcıları ile tesettür modasına farklı bir anlayış getiren sektör hızlı bir şekilde yenilikleriyle ilerlemeye devam etmektedir.

Günümüzün modernliğiyle tasarlanan tüm özel modeller, kişiye özel olarakta hazırlanabilmektedir. Özellikle özel tasarımcıların koleksiyonlarının yer aldığı ürünler tesettür giyim sitelerinin çok farklı konseptleri ile bayanlar ile buluşturulmaktadır. Tesettür giyim mağazalarının da vitrinlerinde marka tasarımları tüm farklılığı ile görebilirsiniz.

Ancak devir internet devri olunca, doğal olarak internet alışveriş sitelerinde daha fazla markalar ve tesettür tasarım modeller bulabilirsiniz. Tarzınıza özel kombinler oluşturabileceğiniz çeşitleri kolaylıkla bulabilirsiniz. Yılın popüler olan yeni modelleri, seçkin markaların outlet ürünlerini de takip ederek tanınmış markaları çok uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Abiye, klasik, spor gibi farklı stillerde her bedene ve yaşa uygun olarak modeller tercihlere göre yer almaktadır. Tasarımlarda sadece kıyafetler değil, eşarplar, şallar, çantalar vb. tüm giyim ve aksesuar ürünlerinde çeşitli tasarımlar yapılmaktadır. Bu tasarımlar göz dolduran ihtişamlı detaylar ile taçlandırılmakta ve tesettür şıklığını direk yansıtarak, bu özel giyim grubu vitrinlerde kendisini albenisi ile göstermektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir