Tesettür Giyimin Önemi

tesettur-giyimTesettür bir bayan için çok önemlidir. Bayan açısından tesettür erkeğe karşı kendini kapatma, gizleme, göstermeme eylemidir. Özellikle İslami kesimde bulunan ve dinine düşkün olan insanlar tesettüre büyük önem vermişlerdir. Tesettür tamamen vücudun örtülmesini ifade etmektedir. Yıllardan beri tesettür birçok model değiştirmiştir, eskiden insanlar başörtü şekillerini her tarzda kapatırlardı. Şimdi de böyle devam ediyor bazıları başörtüsünü önden bağlar diğeri arkadan bağlar.

 

Bu neden Tesettür önemlidir ve hala insanların isteklerine uymaya çalışmaktadır. Şuanda bulunduğu üzere bazı kesim tunik ve altına pantolon vs. tercih ediyorken diğer kesim ise düz elbise veya etek bluz tercih etmektedir.

 

           Tesettür giyim uzun yıllardan beri daha çok tercih edilmeye başlamıştır. Özellikle şu günümüzde tesettüre giren bayanlar çok fazla artış gösterdikleri için Tesettür giyim artmıştır. Özellikle modern giyim genç yaşları daha çok özendirerek kapalılığa teşvik etmiştir. Kapanmayı düşünmeyen bayanlar günümüz Tesettür giyim modellerini gördükçe kapanma arzuları artmıştır.

 

Şimdi hemen hemen her semtte çok fazla Tesettür giyim mağazaları bulunmaktadır. Bu mağazalar türban, etek, elbise, tunik ve daha kapalılar için gereken birçok çeşit bulundurmaktadır. Çok fazla tesettür ile ilgili markalar çoğalmıştır. Alvina, Sefamerve, Modanisa gibi markalar satışlarını yaparken aynı zamanda internet üzerinden de satışlarını sunmaktadırlar. Her yaşa uygun tesettür giyim modelleri ve tarzları bulunuyor. Mesela 60 yaşında ki biz bayan ile 15 yaşında ki bir genç kızın zevkleri çok farklıdır ve bundan dolayı her yaşa uygun tarz ve zevkler bulunuyor. 2016 yılına göre tesettür kıyafetler ilgi odağı olmaya devam etmektedir.

 

Çünkü bu kıyafetler insanların zevklerine tarzlarına hitap etmektedir. Muhafazakâr kesim dışında dahi tesettüre ilgi gösteren çok fazladır. Özel gecelerinizde tesettürlü bayanlar ne giyeceğini bilemiyorlardı ve düz bir elbise giyip gitmeyi tercih ediyorlardı. Şimdi ise özellikle tesettürlü bayanlar adına abiye ve elbiseler çok artmıştır ve her renk her modelde artmaya devam etmektedir. Artık tesettürlü bayanların alışveriş yaparken zorlanmadıklarını ve her gittikleri yere uygun giyim sergilediklerini görüyoruz. Tesettüre önem gün geçtikçe de devam edecektir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir