Tesettür Kombin Modasında Modaselvim

tesettur-kombinTürkiye’nin toplumsal ve dini yapısı gereği bazı bölgelerde bazı bayanlar tesettür giyimi tercih etmektedir. Buna bağlı olarak tesettür giyimde kıyafet yelpazesi oldukça artmıştır. Tesettür kombin yapmayı tercih eden bayanlar genel olarak alta etek ve pantolon tercih ederken üste tunik, kazak, uzun gömlek gibi ürünler tercih etmektedir.

Tesettür kombin yaparken bayanların dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Öncelikle kombin yaparken kıyafetlerin renginin birbiriyle uyumu önemlidir. Kıyafetlerin tonunun birbiriyle uyumlu olmasının yanında başa takılan başörtüsü de önemli. Başörtüsünün kıyafete uygun olması, çok dikkat çekmemesi gerekir. Başörtüsünü bağlayış şekli de kıyafetlere uygun olmalı.

Kıyafetlerin tamamlayıcısı olan aksesuarların seçiminde ayakkabı ve çanta en önemli noktadır. Ayakkabı seçerken, ayakkabının rahat olmasının yanında kıyafetlere uygun olması da önemli, örneğin spor tesettür kombini tercih ediyorsanız klasik bir ayakkabı ve çanta tercih edemezsiniz.

Tesettür giyim ülkemizde çok yaygın olduğu için bu konuda hizmet veren çok mağaza vardır. Bu mağazalarda etek, kumaş pantolon, kot pantolon, başörtüsü, çanta, ayakkabı gibi birçok tesettür giyim eşyalarını bir arada bulabilirsiniz. Tesettür kombin yaparken kullanacağınız kıyafetler size ne çok dar ne de çok bol olmalıdır. Dar kıyafetleri tesettürü tercih etmeyen bayanlar çok kullansa da tesettürü tercih edenlerin bunu tercih etmesi toplum tarafından da pek hoş karşılanmadığı açıktır.

Tesettürü tercih eden biri olarak illa etek ya da pantolon giymek zorunda değilsiniz, sizin için birçok elbise seçeneği de bulunmaktadır. Elbise denince akla bir konu daha geliyor o da şu ki; tesettür gelinlik. Tesettürlü genç kızlar için her firma tesettür gelinlik üretiyor üstelik kimi zaman tesettür gelinliklere normal gelinliklerden daha güzel ve şık oluyor.

Eğer tesettür kullanmayı tercih eden bir bayansanız önünüzde çok fazla seçenek var demektir. Ayrıca sadece büyük alışveriş merkezlerinde değil butiklerde ve internet sitelerinde de tesettür giyim satışa sunulmaktadır, üstelik sadece kıyafet değil başörtüsü de bu mağazalarda satılmaktadır. Bu kıyafetlerin fiyatları da diğer kıyafetlerin fiyatları gibi olmakla birlikte kesinlikle diğer kıyafetlerden daha ucuz ya da daha pahallı değildir.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir