Tesettürde Kış Modası

 

Yeni sezonda tesettür giyim modası yine göz kamaştıran seçeneklerle karşımıza çıkıyor. Kış modası havasına uygun olarak karşımıza çıkan çelik örme tuniklerle kışı sıcacık geçirebilmek mümkün. Tesettür giyim amacına uygun olarak üretilen uzun tunikler sayesinde günlük koşturmaca içerisinde rahat bir pantolon giyerek kullanılabilmektedir. Renk seçimlerinde ise yazı aratmayan canlılığı görebiliyoruz.

Saks, buz mavisi ve kiremit renkleri kışın içimizi ısıtan renkleri arasında karşımıza çıkıyor. Tasarımcıların tesettür modasına el atmasıyla birlikte tesettür giyim son yıllarda çığır aştı. Muhafazakar kadınların bile rahatlıkla kullanabileceği kombinleri hemen her zevk sahibi kadın üzerinde görebilmekteyiz.

 

Kumaş seçeneklerinde kış aylarına özgü kalitede sergilenmekte olup bol salaş dökümlü halleriyle günlük şıklığı da korumamızı sağlıyor. Gündelik kıyafetlerin yanı sıra çalışan bayanların da çok tercih ettiği tunik takımları iş yerlerinde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Koca bir günü o kıyafetlerle geçirdiğiniz düşünülürse şıklıktan taviz vermeden rahatlığı seçmek gerekmektedir. Şıklığın her zaman ön planda olduğu tesettür modasında feraceler de her zaman ayrı bir yer kaplamaktadır. İş dünyasında aktif olarak çalışan kadınlarımıza özel tasarımlarda kalem eteğin yeri her zaman ayrıdır bu kışta tesettür giyim dünyasında kalem eteklerle farklı kombinler yaratabilir şıklıkta bir adım öne geçebiliriz. Gömleklerde karşılaştığımız asimetrik kesimlerle uyumu yakalayan kalem etekler iş yaşantısının vazgeçilmez kombinleri olarak karşımıza çıkıyor.

 

Tesettürde ferace ve pardösünün yeri kadınlar için her zaman ayrı bir yer tutmaktadır. Uzun kabanlar da yine tesettür giyim kategorisine girerek kadınlarımızın şıklığını dışarıya yansıtabilmeleri açısından çok önemli yer tutmaktadırlar. İster ferace olsun ister kaban olsun kumaş kalitesi bakımından tercihlerimizin muhakkak kaliteli kumaşlardan yana olması gerekir çünkü kış aylarında rahat hareket edebilmek ayrı bir önem taşımaktadır. Kumaş kalitesi ve hareket kolaylığı bakımında tercih edilebilen ürünler arasında model olarak ise genellikle ön kısımları düğmeli ve beli kemerli seçimler göze çarpmaktadır.

 

Kaban renk seçimlerinde her zaman koyu renkler kullanılmakta ise de özellikle genç kızlarımız bu standardı bozarak özgür seçimleriyle göze çarpmaktadır. Moda da tesettür giyim tarzının en özel seçeneklerin bulunduğu siteyi ziyaret ederek kendi stilinize uygun kaliteli ürünleri bulabilirsiniz.

Kadriye Baştürk

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir