Tesettürün Modasının Şahane Parçası Ferace

tesettur-modasiKalıp olarak pardösü gibi fakat kumaş olarak ondan daha ince olan dış giyim ürününe ferace adı verilir. Feraceler aslında çok eski zamanlarda kadınlar tarafından elbise olarak giyilmekteydi fakat günümüzde tesettürlü bayanlar pardösü amaçlı kullanıyor. Genelde siyah renkte olan feraceler yaz mevsiminde özellikle kapalı bayanlar için oldukça büyük bir avantaj. Hem ferah tutuyor hem de hafif. Her boya, kiloya uygun feraceler üretilmektedir. Çoğunlukla genç kesim tarafından çok tercih edilmekte.

Feraceler de renk seçimleri son zamanda daha fazla arttı. Bir düğüne gittiğimiz zaman rengârenk feraceleri, abiye olarak kullanmış bayanları görmek mümkün. Saks mavisi, zümrüt yeşili, fuşya gibi renkler adeta bir abiye havası katıyor. Yarasa kollu olan modelleri de çok ilgi görmekte. İster kuşaklı ister fermuarlı her çeşit ferace modeline rastlamak mümkün.

Son zamanlar da feraceye olan ilgi oldukça artmış vaziyette. Bu yüzden ona tesettürün şahane parçası diyebiliriz. Feraceler tesettürlü bayanların kurtarıcı giysisidir. Hafifliği ile kendine hayran bırakıyor. Özellikle sıcak aylarda bunalan kapalı bayanlar için büyük bir rahatlıktır. İster dümdüz siyah olanlar, ister işlemeli ve daha hareketli olanlar her türlü ferace bulmak çok kolay.

Günümüzde tesettür mağaza sayısı oldukça artmıştır. Bu tarz giyim ürünlerini uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Her kapalı bayanın mutlaka en az 1 tane feracesi vardır. Feraceler gündemde oldukça moda olmuştur. İnternet sitelerinden bile temin edilmektedirler. Her zevke uygun ferace vardır. Klasik sevenler için düz siyah modeller. Daha çok gösterişten yana olanlar için ise altın sarısı işlemeli, boncuk işlemeli modeller bulunuyor. Son zamanlarda genelde saks mavisi ve zümrüt yeşili olan ferace modelleri çok satılıyor.

Renk tonlarından dolayı ilgiyi direk olarak çekiyor. Ama siyah her zaman vazgeçilmez olmuştur. Feracenin ana rengi siyahtır diyebiliriz. Feraceler pardösülere kıyasla çok daha rahattırlar. Varlıklarını insan vücudunda hissettirmezler bile. Bu yüzden bayanların ilk tercihi feraceden yanadır zaten. Ferace almadan önce kalitesine ve kumaşına çok dikkat edilmeli mümkün olduğunca terletmeyen kumaşlar tercih edilmelidir. Feracelerin modası hiçbir zaman geçmiyor.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir