Vücut Tipine Göre Elbise Nasıl Seçilir ?

triko-elbise

Kış sezonunda tesettür giyimde en çok göze çarpan ve tercih edilen kıyafetler triko elbiseler olmaktadır. Tesettür elbise tercihini trikodan yana kullanan tesettürlü bayanlar için birbirinden şık modeller bulunmaktadır. Şık , kullanışlı ve zarif olan triko elbiseler kış boyunca sıcacık tutacaktır. Günlük olarak kullanılabilen bu tesettür elbise modelleri aynı zamanda gece şıklığı içinde tercih edilmektedir.

Her ortamda kullanılabilme özelliğinin olması nedeni ile triko elbiseler çok kullanılmaktadır. Vücudu saran triko elbiseler bazı bayanlar için tereddüt konusu olabilmektedir. Burada önemli olan vücut tipini bilmektir. Vücut tipine göre alınan triko elbiseler sayesinde her kadın rahatlıkla bu modelleri kullanabilmektedir. Her sezon trendler arasında yer alan trikoları vücut şeklinize göre tercih edebilirsiniz. Renk renk , desen desen , model model trikolar internet alışveriş sayfasında sizleri bekliyor.

– ARMUT VÜCUT TİPİNE GÖRE TRİKO ELBİSE

Armut vücut tipine sahip olan kadınların basenleri daha geniş olmaktadır. Bu nedenle kalçası geniş olan kadınlar hep triko elbise giymekten çekinmekte ve kaçınmaktadırlar. Triko kumaşı daha kalın ve daha geniş gösterdiği için kadınlar bu durumdan rahatsız olmaktadır. Basenleri vücut ile doğru orantılamak için birtakım hilelere başvurmak triko elbise giyebilmek için çözüm olmaktadır. Kesinlikle kendi bedeninizden daha küçük olan triko elbiseleri tercih etmemelisiniz. Üst tarafının desenli olması , alt tarafının siyah olması basenlere olan dikkati azaltmaktadır.

– TERS ARMUT VÜCUT TİPİNE GÖRE TRİKO ELBİSE

Ters armut vücut tipine sahip olan kadınların ilgiyi alt kısma çekmesi gerekmektedir. Bu tüyolar doğrultusunda triko elbise tercihinde bulunmak en doğru karardır.

– KUM SAATİ VÜCUT TİPİNE GÖRE TRİKO ELBİSE

Birçok modeli en iyi taşıyan vücut tipidir. Şık örgülü trikolar bu vücut tipinde orantılı bir şekilde düzgün olarak durabilmektedir. Salaş kesimli triko elbiseler yada seyrek örgüler kum saati vücut tipine sahip olan bayanlara çok yakışmaktadır.

– ELMA VÜCUT TİPİNE GÖRE TRİKO ELBİSELER

Salaş kesimli triko elbiseler çok daha uygun olmaktadır. Salaş ve uzun kesim tesettür triko elbiselerde uzun kolye kullanımı da şıklığınızı bozabilmektedir. Göbek hizasına kadar uzayan bu kolyelerden uzak durmanız gerekmektedir. Dikkat çekici ayakkabılar ile tüm dikkatleri ayaklarınıza çekebilirsiniz.

Kaynak: Modaselvim.com

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir