Yeni Sezon Ferace Stilleri

 

Dış giyimde bayanların favorisi olan ferace , yepyeni çeşitleri ve tasarımları ile vitrinlerdeki yerini korumaktadır. Kesimi düz olarak hazırlanan feraceler, artık hem klasik hem de spor bir tarza bürünebilmektedir.

 

Ferace Modellerinde Hangi Detaylar Yenilenmiştir?

 

Ferace çeşitleri, yeni sezonda oldukça fazla tasarımlar içermektedir. Tek olarak kullanıldıkları için pratik bir şıklık unsuru haline gelmiştir. Ferace modelleri, çoğunlukla tesettür giyimi tercih eden bayanlar tarafından satın alınsa da, günümüzde her bayan, feraceyi rahat olması sebebiyle kullanmaktadır. Sonbahar-Kış mevsim geçişlerinde de ferace, kadınların kurtarıcısı olmaya devam etmektedir. Süet, deri, dantel, taş ve onlarca detaylar sayesinde gün içinde ya da gece şıklığı için kullanılabilir. Yeni sezon ferace modellerinde sade bir renk, bol kesimlerin yerine daha fazla desenli olan kumaşlar tercih edilmektedir. Bu şekilde feracelerin görünümüne ayrı bir şıklık katılmış olmaktadır.

 

Farklı Seçenekler Nelerdir?

 

Bu sene bayanların tercihine sunulan yeni model de kapüşon ve deri aksesuar içeren feracelerdir. Bu feraceleri kuşak ya da kemerler ile kombinleyerek özel günlerde veya ofiste de rahatça kullanılabilir. Kış mevsimine girerken, dış giyimde, tesettürlü bayanların yeni gözdesi pardesü tarzı feracelerdir. Kot, zincir, fermuar gibi detaylar ile farklı kumaşlardan üretilen pardesü tarzı ferace modelleri, bayanlara şık bir görünümden daha fazlasını vaad etmektedir.

 

Pardesü tarzındaki feraceler, yeni sezonda hanımların en büyük yardımcısı olacak gibi görünmektedir. Yaz aylarında da hafif yapısıyla ayrı bir zariflik verecektir. Pardesü modelleri belirli bir kalıp ile sınırlı bir çizgiye sahipken, feraceler ise çokça yenilikçi bir tarz yaratır. Bu parçalar birleştirilerek yeni ve benzeri olmayan bir model üretilmiştir. Ayrıca, kumaşları ve aksesuarları ile farkı ortaya çıkmaktadır. Tesettür giyimi tercih eden bayanlar, ferace modellerinden rengi siyah ve sade olanları daha sık kullanırlar çünkü bu feraceler, günlük kıyafetlere daha çok uyum sağlamaktadır. Sadece bir çift ayakkabı, şal ya da eşarp ve çanta ile tamamlanmasıyla kadınların vazgeçilmezi olmuştur.

 

Bu sene, birbirinden güzel ferace modelleri ile bayanlar adeta bir şıklık yarışı içinde olacaklar. Önceki sezonlardaki feraceler, kullanan kadınlarda alışkanlık yaptığı için, modadaki yerini korumaktadır.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir