Yeni Sezonda Moda Olan Kap Modelleri

 

Kap tesettür modasının son dönemlerde karşımıza çıkardığı giysi modellerinden biridir. Kap yaz ve sonbahar aylarında giyilen, boyu diz altına kadar uzanan dış giyim elbisesidir. Kaplar çok çeşitli modellerde tasarlanmaktadır. Kap modelleri çok değişik kesimlerde ve renklerde olabilmektedir. Kaplar önden fermuarlı ya da düğmeli tasarımlarda olabilir. Bazı kaplarda fermuar gizli olarak tasarlanmıştır. Düğmeli tasarımlarda düğmeler çok değişik şekillerde üretilmiştir. En son dönemde önü hiçbir şekilde kapanmayan modellerde tasarlanmaktadır.

 

 Camel Renkler Yine Moda

2017-2018 Sonbahar Kış giysilerine damgasını vuran camel-kahverengi renk kaplara da yansımıştır. Birçok kap modeli camel renk ve tonlarında üretilmiştir. Kahverengi renk olarak en çok kullanılan ton camel tonudur. Tesettürlü bayanların en çok tercih ettiği kap modellerinden biri Düğmeli Uzun Ceket Kap modelidir. Model önünden düğmeler ile bağlanmaktadır. Tek düğme model tasarımlarda dikkat çeken modeller arasındadır.

 

Ürün kumaşı %60 polyester %40 ise pamuktan üretilmiştir. Bu tip kap modelleri yarım likralı kumaştan imal edilmiştir. Bu durumda kumaş hafif derece esnektir. Esneklik kullanıcıya hareket özgürlüğü sağlamaktadır. Özelikle çalışan tesettürlü bayanlar eğilip kalkmak zorunda kaldığında esnek olmayan kumaşlar çok zor durumlar oluşturmaktaydı. Ancak bu kumaş çeşidini hareketli bir iş yapan tesettürlü bayanlar da gönül rahatlığı ile kullanabilirler.

 

          Kaplar yaz ve ilkbahar olduğu kadar sonbahar-kış sezonunun ürünlerdir. Kış ve sonbahar aylarında ılık günlerde kullanıldığı gibi daha soğuk dönemlerde kapların yerini pardösü, manto ve montlar almaktadır. Kap modelleri önünde cep detayları bulunmaktadır. Cep kalem cebi olarak ufak olarak tasarlanmıştır. Ürünün boyu 103 cm olup boyundan rahatsız olan kullanıcılar kestirebilirler. Ürün yakası kürk ile daha şık ve gösterişli bir hava katılmıştır. Bu parlaklık cekete resmi bir hava katmıştır.

 

Ürün sağ ve sol yanından sivri biçimde uzun bırakılmıştır. Bu asimetrik kesim bu yılım modasıdır. Kaplar kendilerine uygun bir eşarp, ayakkabı ve elbise ile daha da şık duracaktır. Kap rengimin bir ton daha açık renk eşarp tercih edilmesi önerilmektedir. Örneğin fuşya renk olan bu kap için pudra pembesi ton eşarp tercih edilmesi doğru olacaktır. Yine bu ürün açık pembe bir topuklu ile birleştirilebilir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir