Yeni Sezonda Tunik Modellerinde Bol Çeşit

Tesettür kıyafetlerinde en çok kullanılan ve bayanlar tarafından en çok tercih edilen parçalar arasında tunikler geliyor. Çünkü tunik giymek hem rahatlığı hem de şık olmayı sağlıyor. Ayrıca tunik giyerek bayanlar bu sayede pantolon da giyebiliyor.  Tesettür tunik parçalarını yalnızca kapalı giyimi tercih eden bayanlar tercih etmiyor. Açık olmasına rağmen tişört ve diğer blüzlerden daha rahat olan tunikleri açık bayanlar da tercih ediyor. Çünkü tunikler kadınların arka kısımlarını tamamen kapatarak hem kilolarını gözlemelerine yardım ediyor hem de uygun olmayan yerlerini kapatmalarına yardım ediyor. Sizde binlerce model tunikler arasından bir seçim yapabilirsiniz.

Tunik Modelleri

Tunik modelleri aslında birçok modelden oluşsa da hepsi aynı mantığa dayanılarak oluşturuluyor. O da belirli yerleri örtmek ve belirli yerleri gizlemek. Bu sayede hem kapalı bayanlar rahat bir şekilde tek giymek derdinden kurtularak pantolon giyebiliyor. Bunun yanı sıra binlerce tesettür tunik modeli olduğu için rahatça diledikleri renk ve modelde tunik tercihi yapabiliyorlar. Bugün tuniklerin günlük yaşam için uygun olan binlerce çeşidinden tutun abiye kesimlerine kadar binlerce çeşidi ve modeli bulunuyor.

Tunik

Tesettür tunik modellerinin kendi tercihinize göre birçok modeli var. örneğin uzun ve diz kapaklarının altında olanından diz kapaklarının üstünde olanına kadar birçok seçeneği bulunuyor. Tunik islami giyimde kadınların en çok tercih ettiği modellerin başında geliyor. Ancak bu modelin nasıl oluştuğunu hiç düşündünüz mü ?

Tunikler

Tunikleri bildiğimiz kadarıyla hindistan giyiminde kullanılan erkelerin bile giydiği bir kıyafet olarak biliyoruz. Hindistan kıyafetlerine baktığımız zaman hem kadınların hem de erkeklerin uzun tunikler giydiğini görürürüz. Her ne kadar yabancı bir giyim olsa da islami giyimde çok önemli bir yeri var. Çünkü kadınların hem günlük hayatta hem de özel davetlerde şık olmalarını sağlıyor. İslami giyimde önemli olan kadınların belirli yerlerine kadar örtünmeleri. Ancak herhangi bir örtünme sonucu vücut ölçüleri ve hatları da belli olmamalı. Bu şartı sağlayan ve gösterişten uzak kıyafetler tesettür olarak adlandırılır. Ancak günümüzde pek çok tesettür çeşidi de vardır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir