Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemi

ameliyatsiz-yuz-germe-yontemiGüzellik her yaştaki kadın ve erkek için önemlidir. Zaman geçtikçe cildimiz de bizler gibi yaşlanır ve kendini salar. Yaşlanma ile yüzde sarkmalar ve kırışıklıklar meydana gelir. Bu da kendimizi kötü hissetmemize yol açar.

 

Günümüz teknolojisi ile birçok estetik ameliyat mevcuttur. Fakat ameliyat olmayı pek istemeyiz. Bunun için de ameliyatsız yüz germe işlemi mevcuttur. Bu işlemin adı Ultherapydir. Ultherapy teknolojisi cildin alt katmanlarındaki taşıyıcı dokularda odaklanmış ses dalgaları kullanılarak kollajen üretiminin tetiklenmesi yolu ile ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlayan bir tedavi yöntemidir. Amerika’daki kadınların çoğu gençleşmek için bu yöntemi kullanmaktadır.

 

Ulthera cihazı ile yapılan bu tedavide, ısı enerjisi veren ses dalgaları monitör ile kontrol edilerek istenen doku derinliğine odaklanmakta ve cildin üst tabakasına zarar vermeden deri altındaki bağ dokusunda kollajen üretimini artıran küçük ısı hasarları oluşturulmaktadır.

 

 Ameliyatsız yüz germe yöntemi olan Ultherapy ile ciltte oluşan gevşeme ve sarkmalar 30-60 dakikalık tek bir seans ardından elde edilen cilt altı bağ dokusu yenilenmesi ve güçlenmesi ile tedavi edilmektedir.

 

 Ameliyatsız yüz germe sırasında ultrason dalgalarını taşıyan uygulama başlığı cilde temas ettirilerek cilt ve cildin alt katmanları monitörde görüntülenir. Belirlenen uygulama alanlarında, cildin 3 mm ve 4,5 mm altına odaklanmış ses dalgaları ile bu bölgelerde kollajen üretimini uyaran ısı hasarları oluşturulur. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez.

 

Cilt altında taşıyıcı bağ dokusunun bulunduğu derinliğe ulaşan enerji sayesinde dokuda yeni kollajen yapımı uyarılarak güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelir ve zaman içinde cerrahi olmadan yüz germe etkisi elde edilir.

 

Ultherapy süresi uygulama yapılan bölgeye göre 30-60 dakika arasında değişmekte olup tüm yüz ve boyuna yapılan uygulama 1 saat kadar sürmektedir. Ultherapy ile istenen sonuca ulaşmak için tek seans yeterlidir.

 

Ultrason enerjisi tıpta 50 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır ve klinik denemelerle herhangi bir yan etkisi olmadığını ispatlamıştır.

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. Merve Destan dedi ki:

    Güzel bir yazı olmuş teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir