Bel Fıtığı İçin Doktor ve Hastane Tavsiyesi

Bel fıtığı için doktor tavsiyesi makalemizde hemen herkesin şikayette bulunduğu bel ağrıları için en doğru tedaviyi uzman bir doktorun vereceği teşhis ile tedavi edilmelidir. Bel ağrısının nedenleri arasında yüzlerce farklı hastalık veya farklı konular bulunabiliyor.

Makalemizde bahsetmek istediğimiz bel ağrıları için en doğru tedavi yöntemi, konusunda en iyi hastane ve doktor tavsiyesinde bulunmak olacaktır.

Doğru hastane veya doğru doktoru bulmanız için aşağıda belirttiğimiz konulara mutlaka dikkat etmenizi öneriyoruz. Gideceğiniz hastanenin doktorunun kim olduğunu iyi öğrenin ve sizinle ilgilenmesini mutlaka sağlayın. Gideceğiniz hastanenin devlet hastanesi veya özel hastane olmasının çok bir önemi bulunmuyor.

Bel ağrısı veya bel fıtığı için hastane tercihi

  • Hastanenin tam teşekküllü muayene araçlarının olması,
  • Doktorların konusunda uzman ve yeterli tecrübeye sahip olması,
  • Muayene sırasında MR, film gibi gerekli tetkiklerin tamamını yapmaları,
  • Doktorun elle ve diğer yöntemlerle tam olarak muayene etmesi gerekir.

Bel ağrısı ve bel fıtığı için doktor tercihi

Eğer özel bir doktora giderek muayene olmak istiyorsanız, çevrenizden kulaktan dolma bilgilerle doktor tercih etmeyin. Arkadaşınızın hastalığını başarıyla tedavi etmiş bir doktor size yanlış bir tedavide bulunabilir. Bu nedenle doktorunuz tüm eğitimlerini almış ve uzun süre tecrübe edinmiş olmalıdır.

Doktorunuz bel ağrısı teşhisinde sadece elindeki verilerle değil, ekstra bir çok kontrolde bulunması gerekir. Doktorunuzun teşhiste bulunabilmesi için sizden bazı testler, MR ve film isteyecektir. Ancak bu istekler ticari amaçlı değil, tedavi amaçlı olmalıdır. Örnek vermek gerekirse;

Herhangi bir devlet hastanesinden alacağınız MR, film veya test sonuçlarınızı özel doktorunuza gösterebilirsiniz. Yakın zamanda alınmış tetkikler ile hemen her doktor bir sonuca vararak teşhis koyabilir, tedavi sürecine geçebilir. Ancak günümüzde ticari amaçlı, para kazanmak amacıyla bazı doktorlar, kendi önerdikleri anlaşmalı veya kendi kliniklerinde para kazanmak amacıyla yeni film veya MR isterler. Bu para tuzağı ile insanların hastalık durumlarından çıkar amaçlı kar edilmektedir.

Sağlık Bakanlığı’nın bu konuda kamu yararına yayın, afiş ve uyarılarını mutlaka dikkate alarak hareket etmenizi, mağduriyetlerinizi ise TC Sağlık Bakanlığı şikayet birimine bildirebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı şikayet için: Alo 184

Sağlık Bakanlığı Online şikayet: https://hastahaklari.saglik.gov.tr/

Sağlık Bakanlığına gelen şikayetlerin başında özel muayenehanelerde doktorların çok yüksek muayene ücretleri ve muayenenin yapılabilmesi için doktorların şart koştuğu diğer tetkik, film ve MR çekimleri gelmektedir. Eğer bu tetkikler doktorun istediği yerlerde yapılmazsa doktor hasta ile ilgilenmiyor ve hastayı kabul etmiyor. Ancak bu süreçte zaten muayene ücretini ödemiş olan hasta muayene edilmeden gönderiliyor.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir