Bir Annenin Çantası

Annelik kadınlar için tarif edilemez güzellikte bir duygudur. Daha hamilelik öğrenildiği anda başlar macera bebek için her şeyin en iyisi en kalitelisi özenle seçilir. Bebeğin kullanacağı ürünlerin önemi kadar annenin de kullanacağı ürünler bir o kadar önemlidir. Anne ürünleri kesinlikle bebeğin hayatını tehlikeye sokacak nitelikte kalitesiz olmamalı ve kullanıma uygun olmalıdır.

Anneler kocaman çantaları ile gezmek zorundadır çünkü bebeğinin her türlü ihtiyacını karşılaması gerekir ve bunun nerede ne zaman olacağı bilinmez mesela acıkacağı, altını ıslatacağı zamanı kimse bilmez bunun için her zaman hazırlıklı olmak gerekir. Çantada biberon olmazsa olmazdır anneler biberon seçerken özellikle cam olmasına dikkat etmeliler çünkü plastik sıcak su ile temas ettiğinde bileşenlere ayrılıp sağlıksız bir kıvama gelebilir bu yüzden cam seçimi her zaman daha sağlıklı olur.

Bebekler için anne sütünün önemini anlatmaya gerek yoktur onlar nerde ne zaman acıkır bilinmez, dışarıya karşı kötü bir görüntü vermemek ve ıslak elbise ile gezmemek için kaliteli bir göğüs pedine mutlaka ihtiyaç vardır en güzel yardımcıdan biridir fazla sütün dışarı akmasını engeller ve elbisesin ıslanıp kötü görünmesini önler. Emzirme sütyenleri anne ürünleri arasında mutlaka el atında olması gereken ve kolayca temin edilen bir çamaşırdır zorlanmadan bebeğinizi en iyi şekilde emzirebilirsiniz.

Sütünüzü artırmak için eczanelerden ve doktorunuzun onayı ile süt artırıcı bitkisel ürünler alıp kullanabilirsiniz. Emziren kadınların korkulu rüyası göğüs uçlarındaki çatlaklar ne yapabilirsiniz? Eczanelerde kaliteli göğüs ucu kremleri bulunmaktadır mutlaka temin etmelisiniz yoksa oluşan yaralar çok acı verir ve iyileşmesi uzun sürer çünkü bebek sürekli emmektedir.

Kullanacağınız kıyafetler de önemlidir her zaman rahat ve salaş giyinmelisiniz annelik zamanında bebeğinizle rahat etmeniz için kıyafetlerinizi pamuklu seçerseniz terleme olasılığınız daha az olur ayakkabıların topuksuz olması sizin ve bebeğinizin hem hayatını tehlikeye atmaz hem de rahat yürümenize olanak tanır. Annenin kullandığı her ürün bebeğin rahat olmasında ve sağlıklı büyümesinde önemli rol oynar. Unutmayalım annenin rahatlığı bebeğin rahatlığıdır. Kullanacağımız ürünlerin kaliteli ve sağlıklı olması da bir diğer dikkat edilmesi gereken noktadır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir