Botoks Fiyatları ile Kırışıklıklara Elveda

Zamanın etkilerine karşı konulmaz seviyeye geldiğimizde, yani yüzdeki kırışıklıklar ve derin çizgiler baş edilemez hal aldığında aklımıza estetik güzellik gelir. Bunlardan biride botoks. Kırışıklıkları giderirken, yenilerin oluşumuna geciktirir. botoks işlemi yaklaşık 15dk sürer. İşlemden 7-10 gün sonrası etkisi görülmeye başlar ve bu etki 6 ay devam eder. 6 ay sonra botoksun etkisi azalmaya başlar. İşlem uygulandığında ilk 3 gün spor, banyo, yüzme den sakınmak gerekir. Ter ve su gibi işlem yapılan bölgesi nemli ve ıslak tutacak ortamdan kaçınmak gerekir. Botoks uygulaması pahalıdır. Pahalı olmasının sebebi içeriğindeki ilaçtandır. Clostridium botulinum isimli bir bakteriden üretilen bakteri toksinidir. Bu açıdan Botoks fiyatları oldukça pahalıdır.

Botoks yapılacak bölgeye, bu bölgenin genişliğine ve işlem yapılacak merkezin yerine göre fiyatlar yaklaşık 400 ila 1000tl arasında değişmektedir. Ancak botoks yapılacak yere gidip, ilgili testlerden geçtikten sonra Botoks fiyatları net olarak öğrenilebilir. Botoks uygulaması acısızdır. Anestezi gerektirmez. Uygulanacak alan temizlendikten sonra ince küçük iğnelerle kas içine küçük dozlarda ilaç verilir.

Uygulama 10-15 dk. Sürer. Günlük aktiviteleri engellemez, uygulama alanında herhangi bir değişiklik yaratmaz. Botoks uygulanan bölgedeki kas bağlantıları ve sinir uçları bloke olur. Bu sebeple kasılmalar önlenmiş olur. Sinir uçlarından salgılanan asetilkolin adlı bir maddenin salınımı önlenir. Bu sebeple uygulama botoks yapılan bölgenin kırışıklığı giderilir, deri gerdirilmiş olur. İşlem çok basittir.

Uygulama fiyatları da her merkezde farklılıklar gösterir. Bazı merkezler uygulama öncesi testleri ücretsizde yapabiliyor. Bu tamamen merkezin seçimine göre değişiyor. Zaten fiyat uygulamaları direk birebir görüşmelerde netlik kazanıyor. Sonuçta her bireyin ihtiyaçları farklıdır dolayısıyla cildimizdeki kırışıklıkların seviyesi, derinliği ve genişliği de farklı olacağından her bireye ayrı ücretlendirme uygulanabiliyor. Önemli olan işlemden memnun kalmak, uygulama sonrası kırışıklıklarımızdan kurtulmak ve ilerisi için kırışıklık oluşumun yavaşlatmak. Keşke zamanın bu olumsuz etkilerine karşı koyabilme gücümüz olsa da, hiç yaşlanmamak mümkün olsa ve bizde sonuna kadar genç kalabilsek.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir