Botoks İle Sizde Gülümseyin

botoks

 

Botoks daha çok ilerleyen yaşlarda meydana çıkan belirgin çizgileri ortadan kaldırmak ya da hafifletmek adına kullanılan bir yöntemdir. Küçük iğneler ile kaslara iletilen ilaçlar sayesinde yapılmaktadır. Daha çok kullanılan bölgeler; alın kırışıklığı, göz çevresi, kaş ortası çizgileri ve boyunda oluşan kırışıklıklardır.

İşlem yapıldıktan 4 gün sonra çizgi ve kırışıklıkların ortadan kalktığını görmüş olacaksınız. Yapılan botoks işlemi dolgu işlemi olmadığı için yapılan bölge de kesinlikle morarma, şişme gibi belirtiler bırakmıyor. Yapılan bölge de göreceğiniz tek değişiklik, kas gevşemesi yapıldığından dolayı olan bir değişikliktir.

Bu işlem elbette ki direk olarak uygulanmamaktadır. Öncelikle gideceğiniz uzman yapılmasını istediğiniz bölgeyi gözden geçirip inceler. Ardından planlama yapılır ve işleme başlanır. İşleme başlama ise öncelikle yapılan bölge uzmanların kullanmış oldukları özel uyuşturma kremidir. Atılacak olan ilk adım yapılan bölgeyi krem ile uyuşturmaktır.

Krem sürüldükten sonra vücudun tam uyuşabilmesi için 20 dk beklenmesi gerekir. Daha sonra krem uygulanan bölge temizlenir ve minik iğneler ile kaslara enjekte gönderilir. Botoks’un yapım aşaması elbette ki saatler almıyor. Seans süresi 10 veya 15 dk arasında değişmektedir. İşlemi yaparken mutlaka bu işin uzmanları ile yüz yüze gelinmeli. Bu işlemi yapan kişiler ise, estetik cerrahlar, dermatologlar ya da medikal estetik uzmanlarıdır.

Botoksun etkisi ikinci günde gözle görülür bir hal alıyor. Her şahsın vücut yapısı ve teni farklı olduğu içinde kişiden kişiye mutlaka farklılık gösterebilir. Uzun yıllardan beri var olan bu işlemin kesinlikle insan vücuduna kalıcı veya geçici olarak hiç bir zararı yoktur. Botoksun kalıcılık süresi kişiden kişiye değişmekte olup, esasın da 4 ya da 6 aylık bir süreçle etkisi devam etmemektedir. 6 aylık etkiden sonra yapmış olduğunuz bölge eski halini almış olacaktır. Eğer ki bu bölgeye devamlı botoks uygulaması yaparsanız botoksun etkisi daha da uzun sürecektir. Bu işlem daha çok 18-65 yaş arasındaki kişilere uygulanmaktadır. Botoks işlemini bizler her ne kadar estetik olarak bilsek de aslından birçok amaçla da yapılabiliyor. Bunlar arasında ise; yüz felci, migren, şaşılık, baş ağrısında ve aşırı terleme sorunu olan kişiler de kullanılmaktadır.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir