Cildinize Botoks ile Teknolojik Dokunuşlar

Görselliğin son derece önemli olduğu 21.yüzyılda, yaşlılığı durdurmak ve çizgileri yok etmek için botoks adı verilen basit bir operasyon uygulanmaktadır. Yaş veya genetik sebeplerle çizgilerin en yoğun olduğu alın ve göz çevresi, boyun bölgesi botoksun en çok uygulandığı kısımlardır. İsteğe göre botoks, kaşları şekillendirmek için de uygulanmaktadır. Ana maddesinde protein olan botoks, sadece cilt için değil birçok kas hastalıklarında da kullanılmaktadır. Dermatolojik açıdan botoks uygulamaları son 10-15 yıl içerisinde yaygınlaşmıştır.

Ciltteki kırışıklıkların birçok farklı sebebi olabilmektedir. Başlıca etkenler, genetik faktörler, yaşlılık veya mimiklerin çok kullanılmasıdır. Ağırlıklı olarak yüzdeki bu çizgiler zaman içerisinde derinleşir ve daha da belirginleşir. Bu çizgileri yok etmek amacıyla uygulanan botoks, bir yandan kırışıklık tedavisini sağlarken diğer yandan da canlı bir görünüm kazandırır.

Botoksun en fazla kullanıldığı bölgeler arasında alın, kaş arası ve göz çevresi bulunmaktadır. Yüzün hassas olan bu bölgelerinde çizgi oluşumu çok kolaydır. Uygulanan tedavi ile birlikte belirli bir süre sonrasında yüz kasları normale dönecek ve canlı bir görünüm elde edilecektir. Dermatolojik olarak ilk defa Amerika’da kullanılan botoks az bir zaman içinde buradaki en popüler cilt tedavi yöntemi olarak ün salmıştır. Zaman içerisinde Amerika’dan yayılarak başta Avrupa ülkeleri olmak üzere birçok ülkede uygulanmaktadır.

 

Kullanıldığı Alanlar Şunlardır:

Yüzün üst bölümündeki alın çizgilerinin azaltılması, düşen kasların kaldırılması, şakakların gerilmesi gibi işlemler tedavi alanıdır. Ayrıca, orta yüz bölgesine uygulanan botoksta çene eklemlerinin sertliği ile belirginleşen çizgiler yok edilmektedir. Yüzün alt bölümüne uygulanan botoks işlemlerinde, sıkılaştırma tedavisi sonrasında sıkı bir görünüm sağlanır. Yine boyun bölgesinde meydana gelen deformasyonlarda da sıkça uygulanan botoksla, sarkan deri sıkılaştırılarak gergin ve pürüzsüz bir cilt görünümü sağlanmaktadır.

Son dönemlerde botoks, artık anti aging işlemleri kadar yaygın uygulanmaktadır. Kadınların büyük çoğunluğu çeşitli sebeplerle bu tedaviyi tercih etmektedir ancak uygulamadan yanlış uzman seçimi nedeniyle mustarip olan hastalar da mevcuttur. Bu konuda dikkatli olmakta, doğru uzman seçimine dikkat etmekte fayda olacaktır. Yaklaşık 15 dakikalık bir operasyonla süreç sona erer. İşlem sonunda herhangi bir yan etki görülmesi durumunda en yakın sağlık merkezine başvurulmalıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir