Değerlilerimizi İçin Bakım

bebek-bakimi-1Hayatımıza girdiği andan itibaren dünyamız haline gelen bebeklerimiz için her şeyin en iyisini düşür ve yapmaktayız. Bizler için dünyanın en değerli paha biçilemez varlıklar olan bebeklerimiz için her şeyin özelini bulmakta ve almaktayız. Bebeklerimiz doğduğu andan itibaren bizlerin bakımlarına ihtiyaçları vardır nasıl mı?

 Bebek bakımı nasıl yapılır; bebeğimiz doğdu andan itibaren anne kucağına ve anne sevgisine ihtiyaç duyar annenin koku ile huzur bulur. Bir anne bebeği için en güzel şekilde ihtiyaçlarını karşılar ve onun için en doğru kararlar alır. Bebeğiniz doğdu tamamen sizlere muhtaç doğduğu andan itibaren anne sütü ile beslenmekte her iki saatte bir emzirilmeli ve sarılık risklerini ortadan kaldırmalı bu işlem on gün ile gece gündüz olmak koşulu ile iki saatte bir emzirilmelidir.

İlk on gün içinde bebeklerimizin göbek bağı düşer. Kırk’ı çıktıktan sonra kırklanmalı ve bebeğinizin sağlıklı bir yaşam sürmesi için haftanın iki günü yıkanmalı kırk gün boyunca. Bebeklerimiz her ay düzenli kilo aldıklarında çok rahat bir şekilde büyür işte bu yüzden annemiz kendine iyi bakmalı ki sütü olsun sütü ne kadar sağlıklı gelirse bebeği o kadar sağlıklı bir birey olarak büyür.

Bebeklerimize en az altı ayına kadar anne sütü ile beslememiz gerekmektedir ki sağlıklı olsun. Bebeklerimizi iki yaşına kadar emzirelim ki vücut yapıları ve kemikleri anne sütü ile gelişsin. Bebeklerimizin cilt bakımları için bezlerini kontrol etmeliyiz ki ciltlerinde pişiklere sebep olmasın. Bebeklerimize banyo alışkanlığı da kazandırmalıyız. Bebeğimiz için ideal cilt bakım ürünleri ve bebek bezleri kullanılmalı, kış günlerinde bebeklerde derilerde çatlaklıklar oluşur, bu çatlaklıklar içinde bebeğinizi cilt bakımına uygun kremler kullanılmalı.

Bebek bakımı yaparken her şeye dikkat edilmeli, bebeklerimizde ateşlenme olayın olabilir bu yüzden ateşlerine çok dikkat edilmeli altı aylık bebeklerde diş çıkarma başlarken huzursuz olabilir ve ateşlene bilir bunun için ilaç verilirken doktor tavsiyesinde verilmesi gerekmekteki bebeğimiz zarar görmesin.

Bir anne bebek bakımında birçok tavsiye duymaktadır ama en büyük tavsiye ise annelik duygusu ile yaptığınız doğrulardır. Tabii bazı tavsiyeler işimize çok yaramakta ama sizler anne olduğunuz için bebeğinizin huyu sizden başka bilemez. O yüzden bebeğinizin ilk öncelikle doktoru sizlersiniz. Bebek bakımları özeldir çünkü bizim bebeğimiz bizim içimiz çok özeldir.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir