Dr. Cahide Topsakal Hakkında Dolandırıcılık İddiası!

Televizyonlarda görmeye alıştığımız özellikle Zahide Yetiş ile sık sık sağlıkla ilgili tanıtım programları yapan Dr. Cahide Topsakal hakkında son zamanlarda bir çok şikayet ve haber yayınlanmaktadır. Mağdur hastaların Sağlık Bakanlığı’na yaptıkları sayısız şikayetler neticesinde denetleme ve yargı yolununda açılmış olduğunu belirtmek istiyoruz.

İnsan sağlığının paradan, mal ve mülkten herşeyin üstünde olduğunu, yaşam hakkının ne doktor ne de başka bir kimsenin elinde olmadığını belirtmek isteriz ve uyarıyoruz.

İşte 6 Eylül 2017 tarihinde yayınlanan Yeni Şafak gazetesinde çıkan haberi sizlerle paylaşıyoruz.

Haber – Bel ağrısı çeken annesi Aslı Acar’ı operasyon öncesi kaybeden Hasan Acar, gerçekleşmeyen ameliyat için ödediği 50 bin liranın peşine düştü. Acar, beyin cerrahı Doç. Dr. Cahide Topsakal’ın, parayı kendisine iade etmediğini öne sürdü. Taraflar mahkemelik oldu.

Beyin cerrahı Doç. Dr. Cahide Topsakal’ın, gerçekleşmeyen bir ameliyat için aldığı 50 bin lirayı iade etmediği öne sürüldü. İddiaya göre, akıllara durgunluk veren olay İstanbul’a yaşandı. Bel ağrısı şikayeti nedeniyle zor günler geçiren 67 yaşındaki annesi Aslı Acar’ı tedavi ettirmek için çalmadık kapı bırakmayan Hasan Acar, bazı televizyon kanallarında felçli hastaları iyileştirdiğini anlatan beyin ve sinir cerrahisi uzmanı Doç. Dr. Cahide Topsakal’ın kapısını çaldı.

OFİSİNDE TESLİM ETTİK

17 Ocak 2017’de randevu alıp çeşitli tetkikler yaptıran aile, 26 Ocak perşembe günü sonuçları Cahide Topsakal’a ulaştırdı. EMG sonuçlarına bakan Topsakal’ın, hastanın acil dar kanal ameliyatı olması gerektiğini söylediğini ifade eden Hasan Acar, şunları söyledi: “Topsakal bize, ‘Mecidiyeköy’deki özel bir hastanede ameliyatı yaparım. Ancak para gelmeden gün veremiyorum’ dedi. Cuma günü parayı ofisinde kendisine teslim ettik. Cumartesi günü ameliyat için karar kılındı. Hastanede tahlillerin ardından akciğer röntgeni çekildi. Ancak doktorlar, akciğerlerdeki durumun kötü olması nedeniyle ameliyatın ertelenmesi gerektiğini bildirdi. Biz de durumu Cahide Topsakal’a ilettik. Kendisi de ‘biraz toparlansın ondan sonra ameliyatı yaparız’ dedi. Ancak bu süreçte annem ameliyata 5 gün kala hayatını kaybetti.”

WHATSAPP’TAN YAZDI

Acar, annesini kaybettikten sonra Doç. Topsakal’a Whatsapp’tan mesaj atarak 50 bin TL’lik ücretin, tetkik bedelleri düşülerek iade edilmesini istedi. Ancak, aradan aylar geçmesine rağmen parasını bir türlü alamayan Acar, doktoru BİMER üzerinden Sağlık Bakanlığı’na ve Şişli İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne şikayet etti. Ardından icra davası açtı. İtiraz üzerine dosya alacak davasına dönüştü. Dava, İstanbul 4. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde Aralık 2017’de görülecek.

AİLEYE SUÇ DUYURUSU

Doç. Topsakal’ın avukatı Osman Akar ise , şikayetçilerin haksız menfaat temin etmek için senaryo yazdığını iddia ederek, aile hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Akar, dilekçesinde, “İnceleme ve tetkikler sonucunda hastanın ameliyat olamayacağı anlaşılmıştır.

Bu nedenle kendisinden ameliyat parası alınması söz konusu değildir dedi.

Kaynak: http://www.yenisafak.com/gundem/ameliyat-parasini-iade-et-2790617

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

4 Cevaplar

 1. Şükran dedi ki:

  Sağlık Bakanlığı’na şikayetimizi yaptık. Bu terbiyesiz kadına 1600 Tl paramızı aldı üstüne 60 bin lira ameliyat parası istedi. Ama ameliyatı yaptırmadık. İyikide yaptırmadık.
  Eşimin sırt ağrısından yararlanabildiği kadar yararlandı zaten. Daha sonra Bayrampaşa Devlet Hastanesi’ne gittik.
  Doktorlar hem çok ilgili hemde tüm tetkikleri yaparak sadece ilaç tedavisi ve fizik tedavi ile iyileştirildi. Verdiğimiz 1600 lira parayıda sonuna kadar hakkımızı arayacağız.

  • Melek dedi ki:

   Şükran hanım, öncelikle size de geçmiş olsun. Bizde benzer bir olay yaşadık aynı doktorla. Siz de Sağlık Bakanlığına başvurun. Bana ulaştılar ve şikayet dosyamla ilgilendiklerini, bu doktorla ilgili şikayetlerin çok olduğunu bildirdiler. Siz de bu dosyaya şikayetinizi ekletin.

 2. Hüseyin dedi ki:

  Şükran hanım çok üzüldüm.
  Bizde sizin gibi mağduruz. BİMER e başvurduk. Şikayetimiz konusunda Sağlık ve Maliye bakanlığınca arandık, ilgileneceklerini belirttiler. Şikayetvar.com da kan dondurucu yaşanmışlıklar bulunuyor hekim hakkında!! . Ayrıca haberi yapan gazete çalışanı ile de temasa geçmekte fayda var. Ben ulaşmaya çalışıyorum.

 3. Fatma dedi ki:

  Bu nasıl vicdan bu nasıl insanlık anlamıyorum. İyiki gitmemişim. Çok şükür ki kendi doktorum çok iyi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir