En Çok Tercih Edilen 10 Bebek Maması

Bir annenin en değerli varlığı bebeğidir. Onu dengeli, düzenli ve sağlıklı beslemek de bir annenin en önemli görevlerinden biridir. Bebekler için anne sütü çok gereklidir ama belli bir süreçten sonra anne sütü yetersiz kalıyor bu dönemde de mamalar ve besleyici besinler devreye giriyor.
Peki bebek maması seçerken nelere dikkat etmeliyiz? En önemlisi mamanın içerisinde katkı maddesinin olup olmamasıdır, katkı maddeli mamalar bebeğiniz için ciddi tehlikeler içerir. Yağ ve protein miktarı anne sütünde bulunan kadar olmalıdır.

Sizler için en çok tercih edilen ve novabazar.com adresinden ulaşabileceğiniz 10 bebek mamasını sıraladık.

1.  Aptamil 1 Bebek Sütü 1200 gr

Listemizin ilk sırasında Aptamil’in başlangıç maması gelmektedir. Bu mama annelerin en çok tercih ettiği ve beğendiği mamadır. Anne sütünün yetersiz kaldığı ya da bebeğin anne sütüyle beslenemediği durumlarda Aptamil 1 Bebek Sütü en uygun olan mamadır. İçerisinde K vitamini,B1 vitamini, B2 vitamini, niosin, pantotenik, folik asit, B6 vitamini,B12 vitamini, biotin, C vitamini bulunmaktadır.

2.  Evolvia NutriPRO 1 Bebek Sütü 800 gr

Bu mamanın içerisinde C vitamini, E vitamini, niasin, kalsiyum-D-pantotenat, A vitamini, B1 vitamini, B6 vitamin, B2 vitamini, folik asit, K vitamini, biyotin, D vitamini, B12 vitamini bulunmaktadır. Bebeğin 0-6. ayında doktor tavsiyesiyle kullanılır.

3.  Evolvia NutriPRO 2 Devam Sütü 800 gr

Evolvia NutriPRO 2 Devam Sütü bebeğin 6. Ayından itibaren kullanılması için formüle edilmiştir. Anne sütüne benzer olup bağışıklık sistemini güçlendirir, beyin ve göz gelişimini sağlar, büyümeye ve gelişmeye yardımcı olur.

4.  Aptamil 4 Devam Sütü 1200 gr

Sağlıklı bir gelişim için 2 yaşına kadar anne sütü çok önemlidir. Bağışıklık sistemi ve gelişim için oldukça diikat edilmesi gereken bir noktadır. Aptamil 4 Devam sütünde yağ oranı 2,8 gram, protein oranı 1,5 gramdır ve bolca vitamin ile mineral bulunmaktadır.

5.  Aptamil 2 Devam Sütü 1200 gr

Aptamil 2 devam sütü 6. aydan itibaren 9. Aya kadar kullanabileceğiniz bir mamadır. Kalsiyum, demir ve vitaminlerle zenginleştirilmiştir. Dengeli bileşimi sayesinde, bebeklerde ayına uygun gelişmeyi sağlar.

6.  Aptamil 3 Devam Sütü 1200 gr

  1. aydan itibaren 12. Aya kadar kullanabileceğiniz bir devam sütüdür. Anne sütüne takviye olarak ya da ek gıdalar ile birlikte kullanabileceğiniz bir süttür. Bilimsel olarak klinik araştırmalardan geçmiş ve onaylanmıştır.

7.  Bebelac Gold 4 Çocuk Devam Sütü 900 gr

1 yaş ve üzeri küçük çocukların özel beslenmesi için hazırlanmış bir bebek mamasıdır.  6 ay ve daha az sürede kullanılması uygun değildir, bebekleriniz için bu süreçte en uygun olanı anne sütüdür.

8.  SMA 1 Gold Bebek Sütü 900 gr

Anne sütünün yetersiz olduğu durumlarda gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir diğer mamalardan biridir.  SMA 1 Gold Bebek Sütü içerisinde Omega 3 ve Omega 6 bulunduğu için bebeğinizin fiziksel ve zihinsel gelişimini sağlar.

9.  Bebelac 2 Devam Sütü 900 gr

Demir, iyot, çinko, d vitamini, c vitamini ile zenginleştirilmiştir. İçinde bulunan vitaminler sayesinde bebeğinizin beyin gelişimine yardımcı olur. 6. Aydan itibaren anne sütü yetersiz kaldığında inek sütü yerine besleyici bebek sütleri kullanmalısınız işte bu sütte güvenle kullanabileceğiniz mamalar arasındadır.

10.               Hipp 1 Combiotic Organik Bebek Sütü 350 gr

Hipp 1 Combiotic Organik Bebek Sütü ilave şeker ve glüten içermediğinden bebeğiniz için gayet sağlıklı bir süttür. Bu ürünü bebeğiniz için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Sizin için listelediğimiz tüm mamaları ve daha fazlasını novabazar.com üzerinden sipariş edebilirsiniz.

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir