Genç Görünmenin Sırrı Botoks

Kadınların en hassas oldukları konu gençlik dönemlerinde sahip oldukları güzelliği ve çekiciliği uzun yıllar boyunca korumaktır. Özellikle 30 yaşından sonra hızlanan yaşlanma etkilerini geciktirmek için kadınlar pek çok türde cilt bakım ürünlerini kullanmaktadırlar. Söz konusu cilt bakım ürünleri içerdikleri etken maddeler sayesinde cildin yenilenmesine ve dinç bir görünüm kazanmasına yardımcı olmaktadırlar.

 

Ancak ne yazık ki bu ürünler hızla ilerleyen yaşlanma sürecini sadece belirli bir süre geciktirebilmektedirler. 45 yaşından sonra bayanlarda yaşlanma etkilerinin sonuçları daha belirgin bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Yüz bölgesinde sarkmalar, gözaltı torbalarının meydana gelmesi ve ciltte meydana gelen kırışıklıklar kadınların güzel görünümlerine gölge düşürmektedir.

 

Bu nedenle kadınlar 40’lı yaşlardan itibaren daha etkili cilt bakım işlemlerini tercih etmeye başlarlar. Bu işlemlerin başında yüz gerdirme ameliyatları ve botoks operasyonları yer almaktadır. Yüz gerdirme ameliyatları yüz bölgesinde meydana gelen sarkma ve kırışıklıkları gidermek ve cildin dinç bir görünüm kazanmasını sağlamak için yapılan deri operasyonlarıdır. Bu operasyon sırasında yüzdeki cilt tabakası kırışıklığın en aza ineceği yöne doğru gerdirilmektedir. Bu işlem ciltteki kırışıklıklar haricinde sivilce izleri için de etkili sonuçlar vermektedir.

 

Yüz gerdirme işleminin haricinde tercih edilen diğer bir gençlik sırrı ise botoks olarak adlandırılan dolgu operasyonlarıdır. Yüz germe ameliyatına göre daha az riskli ve zahmetsiz bir işlem olan botoksla cildiniz geçici bir süre için parlak ve dinç bir görünüm kazanmaktadır. Bu işlem deri altına dolgu sıvısı enjekte edilerek gerçekleştirilmektedir. Örneğin yüz bölgenizde meydana gelen kırışıklıkları tamamen gidermek için kırışıklığın meydana geldiği alan bahse konu bu dolgu sıvısı ile doldurulmaktadır.

 

Ayrıca terleme sorunundan şikâyet eden bayanlar özellikle yaz aylarında kıyafetlerinde çirkin görüntüler oluşmaması için koltuk altları için bu işlemi yaptırarak temiz ve ferah bir şekilde hareket edebilirler.

 

Güzel bir görünüm her bayanın hayalidir. Bunun için önemli olan husus genç yaşlardan itibaren cilt bakımına özen göstermenizdir. Özellikle 18 yaşından itibaren cildinizi diri ve taze tutacak cilt bakım ürünlerini kullanmalı ve her makyajdan sonra mutlaka cildinizi derinlemesine temizlemelisiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir