Göz Bakımınız İçin Işık Dolgusu

isik-dolgusu

Işık dolgusu gözaltı morluk ve kırışıklıklarının oluşması durumunda yapılan etkili bir estetik işlemdir. Göz atlarında yaşlanma veya genetik faktörlerden oluşan şişlik, kırışıklık ve morlukların tek seansta tedavisi amacı ile uygulanır.

Gözaltı morlukları otuzlu yaşlardan sonra artmaya başlar. Yorucu işlerde çalışmak, az uyumak veya kaliteli bir uyku uyuyamamak ve alkol gibi zararlı madde kullanımlarında hızla artar. Özellikle kadınlar için gözaltı çökmesi, kırışıklığı ve morlukları istenmeyen bir görüntüdür çünkü olduklarından daha yaşlı görünmelerine neden olmaktadır.

Işık dolgusunun en büyük avantajlarından biri homojen bir dağılmanın kendiliğinden sağlanabilmesidir. Bu da tüm gözaltında homojen bir iyileşme söz konusu olacağını göstermektedir. Işık dolgusu iki amaçla gözaltında uygulanır; birincisi gözaltında ki çöküklüğü doldurarak çöküntüyü gidermek ikincisi de vitamin ve protein desteği ile morluklardan kurtulmak.

Işık dolgusunun diğer dolgulardan önemli bir farkı tek seansta işe yaraması ve deri altına değil kemik üzerine zerk edilmesidir. Hasta işlem sırasında herhangi bir acı duymaz. İşlem yüzünden şişlik, kesik veya morluk oluşmaz. Işık dolgusu yanaklarda da olumlu sonuç vermektedir. Işık dolgusu ancak uzman doktor eşliğinde ve kliniklerde yaptırılmalıdır. Mümkünse plastik bir cerrah tercih edilmelidir. Kullanılacak malzemelerin kalitesinden emin olunmalıdır. Işık dolgusu en az 6 ay dayanmaktadır.

Bazı kişilerde bir yıldan daha uzun süre etkili olabilir. Işık dolgusu ile göz halkaları, kırışıklık, çöküntü ve morlukların giderilmesinin yanı sıra elmacık kemiklerine de uygulama yaptırılırsa kişi 5- 10 yıl geri giderek gençleşmektedir. Halk arasında dendiği gibi “bıçak altına yatmadan” gençleşmenin kolay ve ispatlanmış bir yöntemi olan ışık dolgusu ünlüler arasında da çok tercih edilmektedir.

Düzenli uyumak, sigara ve alkolden uzak durmak, iş ve dinlenme zamanlarını iyi ayarlamak, güneşin etkili olduğu saatlerde önlem alarak dışarı çıkmak, düzenli nemlendirici kullanmak ve az mimik kullanmak daha geç yaşlanmayı sağlayabilir. Tüm bunlara dikkat edilse de belli yaştan sonra yaşlanmanın etkilerini görmek kaçınılmazdır. Güzelliğini daha uzun süre korumak isteyenler ışık dolgusu tedavisini deneyebilir.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir