Kadınca Bakım

 

kadin-saglik-urunleriToplumun sağlığı bayanların sağlığından başlar. Sağlıklı bir kadın yalnız kendisi için değil gerek cinsel yaşamda gerekse sağlıklı bireyler dünyaya gelmesinde en önemli görevi üstlenen bireydir. Hanımların özel durumları, günlük, haftalık ve aylık bakımların yanı sıra hem sağlığı koruyan hem de cildi güzelleştiren pek çok kadın sağlık ürünleri vardır. Perine bölgesinin temizliği, üre genital organların hijyeni açısından önemlidir. Bu temizlik maddeleri kapsül, sprey, krem ve duş esnasında kullanılan temizleyiciler olarak sayılabilir.

Hanımların muayyen günlerinden kullandıkları pedler de hem ferah ve rahat bir gün geçirmek açısından, hem de kadın sağlığı açısından bir diğer önemli unsurdur. Kasık bölgesinde meydana gelen terlemeler ve regl akıntısı ile birleşen nemli yapı hassas ciltlerde kızarıklığa, tahrişe ve kötü kokular sebebiyet verir. Bu sebeple bu yoğun günlerin ağırlığını kaldırabilecek ve rahat hissettirecek hijyenik pedler tercih edilmelidir.

Bazı hanımların adet ağrıları çok sancılıdır. Bunun sebebi genital sistemdeki kasların aşırı sıkı olması ve ya kişinin kendisini üşütmesidir. Bu ağrılar bazen dayanılamayacak kadar çok olur. Bu durumları en iyi rahatlatan çözüm ise kişinin karın ve ayak bölgesine sıcak uygulamasıdır. Bunun için geliştirilmiş ısıtıcı karın bölgesine uygulanarak ağrı hafifletilebilir.

Bu gruptaki ürünler tek tek ve set halinde satılabilmektedir. Her bayanın kullanması gereken kadın sağlık ürünleri sağlık güvencesi belli olmayan rastgele satılan, sözde ucuz yerlerden alınmamalıdır. Tüm sağlık ürünlerinde olduğu bu ürünlerde de küçücük bir mikrop tüm hayatımızı olumsuz etkileyebilir. Sağlık Bakanlığının onay vermediği, tescilsiz satılan ve son kullanma tarihine ihtimam gösterilmeyen ürünler nerde satılırsa satılsın sağlıksızdır, sağlığınızı ve güzelliğinizi korumak yerine tam tersi bir etki yapar.

 Kadın sağlık ürünleri çeşitlerini ve markalarını web sitelerinden satın alabilir, eczane ve kozmetik mağazalarından temin eder gibi kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Ayrıca adresinize teslim gönderilen bu ürünleri zaman ve çaba harcamadan da edinebilirsiniz. Unutmayın kişisel bakım süslü ve bakımlı görünmekten çok kendimize olan özenimiz ve saygımız için gereklidir. Toplumsal bir varlık olan insanın kendisine özen göstermesi, çevresine verdiği önemi gösterir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir