Kırışıklıklara Kesin Çözüm

Elbette yaşlanma ve ölüm kaçınılmazdır. Fakat yaşadığınız süre boyunca genç görünmek tamamen sizin elinizde artık! Yaşlanmanın birçok sebebi vardır. İlerleyen yaşın neticesinde çevresel faktörler olan, hava kirliliği, beslenme, üzüntü, stres ve daha birçok etkenin yaşlanmaya dolayısıyla ciltte kırışıklıklara katkısı vardır.

 

Bilim adamları bu sıkıntı neticesinde geçmişten günümüze yaşlılığı durdurmayı amaçlayan ve ciltteki kusurları bütünüyle yok eden yeni moleküller keşfetmeyi amaçlamışlardır. Böylelikle güzellik evrensel olacak ve her birey genç ve sağlıklı görünümüne kavuşacaktı. Bu konuda yıllarca yapılan çalışmalar neticesinde ‘botoks’ isimli molekül keşfedildi. Botoks, ‘Clostridium botulinum’ isimli bakteriden elde edilen tıbbi bir protein olarak karşımıza çıkmaktadır. 10 yıldır kırışıklık tedavisinde büyük atılımlara neden olan bu etkili molekül ile artık kırışıklıklara elveda diyebileceğiz.

 

Bilim dünyasında da orta ve derin kırışıklık tedavisinde kullanılan ve cerrahi olmayan bir yöntem olarak tanımlanmaktadır. Cerrahi olmaması neticesinde ve kolay uygulanabilmesi açısından da oldukça rehavet görmektedir. Son yıllarda kullanımının artması sebebiyle de her kesime uygun botoks fiyatları mevcuttur. Botoksun kullanım alanlarına bakılacak olunursa, esasında şaşılık tedavisi ve kas problemleri tedavisinde sıklıkla kullanılmaktaydı. Sonradan kırışıklık tedavisinde kullanılmaya başlanmıştır.

 

Nasıl etki ettiği konusuna gelirsek, botoks enjeksiyon yapılan bölgedeki sinirlerin geçişini bloke eder ve kas kasılmasını engeller. Böylelikle kırışıklık görünümü azalmış olur. Günümüzde sıkça kullanılan botoks belirli yaşlara uygulanabilmektedir. Özellikle 18 yaşından küçüklere uygulanması tavsiye edilmez. Gebe ve emziren bayanlarda kullanımı da önerilmemektedir.

 

Bu tedaviyi uygulatmayı düşünüyorsanız eğer öncelikle iyi bir araştırma yapıp sonrasında doktorlara başvurmanız önerilmektedir. Özellikle botoks kalitesi ve botoks fiyatları konusunda geniş bir araştırma yapılmalıdır. Tedaviye başlandıktan sonrası ise çok basittir. Çünkü zaten tedavi süreci 10-15 dakika sürmektedir. İşlem öncesinde ise mutlaka lokal anestezi yapılmalıdır.

 

Sonrasında ise sonuç mükemmel olacaktır. Botoks genellikle alındaki yatay çizgiler, iki kaş arası çizgiler, göz çevresi, ağız çevresi ve boyun çizgileri için kullanılmaktadır. Uygulandıktan sonra hasta normal aktivitesine hemen dönebilmektedir. Botoks tedavisi uygulamadan sonra 3 ile 6 ay arasında değişen bir etki bırakır. Sonrasında uygulama tekrarı yapıldıkça bu süre daha uzar.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir