Ruj Seçimi Nasıl Olmalıdır?

 

            Ruj, dudağa renk vermesi için kullanılan, birçok değişik renkte olan, ışıltılı, simli, mat olabilen, her kadının çantasında en az bir tane olan makyaj malzemesidir. Makyaj malzemelerinde en çok tercih edilen üründür. Kadınların olmazsa olmazı, makyaj denilince ilk akla geleni, hatta bazı kadınlara göre makyaj sadece ruj sürerek yapılır. İçeriğinde bitkisel yağlar ve balmumu da bulunur.

 

Dudaklar önemlidir. Hüznü, sevinci, şaşkınlığı yansıtan dudaklar. Kenar çizgileri, kıvrımları kişiyi ele veren dudaklar, kalın, ince dudaklar. Dudakları renklendirmek için, dudak tipine ve rengine göre uygun olan ürünü seçmek, ruj ve renk seçimini ona göre yapmak gerekir. Yüzünüzde hiç makyaj yokken dudaklara renk tercihi yapılmalıdır. En uygun renk, dudaklarınızın bir iki ton koyu rengidir. Ton farkı için tek dudağınıza sürüp, deneyin. Sürdüğünüz dudağın rengi, diğer dudağın gölgesi gibi duruyorsa bu tam size uygun bir renktir.

 

Birçok renkte, birçok markanın, birçok türde, çeşit çeşit bulabileceğiniz ürünün, parlağı, ışıltılısı, simlisi, matı, parlatıcılı olanı, dolgunlaştırıcılı olanı, besleyici olanı, bulaşmayan, kalıcı olanı, meyveli olanları, tercihe, seçime göre, kişiye göre çok zengin çeşitler mevcuttur. Ruj seçimi yaparken çok titiz davranmak gerekir. Makyajın tamamlayıcısı, kişinin ten rengine uyumlu olmalıdır. Dudak yapısı, kalınlık ve incelik, o günkü makyaj tonlarınız, giydiğiniz kıyafet seçimlerinizde etkilidir. Açık tenli kadınlar daha açık renkleri tercih etmelilerdir.

 

Kalın dudakları varsa biraz daha koyu renk tercih edebilirler. İnce dudaklılar, dudak kalemi kullanmalıdır. Dudak yapıları müsait olanlar için kırmızı tercih edilebilir. Esmer kadınlar, dudakları için kahverengi ve toprak renk ve tonlarını tercih etmelilerdir. Daha doğal bir görünüm için ve ten renklerine daha uygun olduğu için. Gece ve gündüz makyajına göre renk seçimleri de değişmektedir. Dudak kalemi kullanabilir, dudaklarınızı daha kalın gösterebilir, en alta sürdüğünüzde de kalıcılık sağlayabilirsiniz.

 

Güvenli, sağlıklı, kaliteli, markalı kozmetik ürünleri tercih edilmelidir. Kaliteden uzak olan, ucuz ürünler, dudakların çatlamasına, bakımsız görünmesine, alerjilere sebep olabilirler. Kadınlar dudaklarını yalayarak, makyajlarının silinmesine yardımcı olurlar ve bu yüzden sürekli tazeleme ihtiyacı hissederler.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir