Lazer İle Kılcal Damar Tedavisi

kilcal-damar-tedavisi

Kılcal damarın oluşma sebebi irsi de olabileceğini bilmemiz gerekir, bunun yanı sıra rüzgâr, soğuk, güneş vb. Etkenlere karşı kalan vücudumuzu korumaz isek özelikle açık renk tenlerde daha sık görülür. Kılcal damar vücudumuzun en küçük kan damarlarına verilen isimdir ve dokularla etkileşimi en yoğun olan damarlardır. Kılcal damar çatlamaları vücudumuzun genelde bacak kısımlarında görülmektedir bazı insanların yüzünde kulak ve burun bölgelerinde görülmektedir.

 

Vücudumuzun bazı bölgelerinde örümcek ağı şeklinde görünüme ulaşan kırmızı görüntü kılcal damar genişlemeleri sonucu oluşur ve kılcal damar tedavisi mümkündür. Daha çok çocuk ve gençlerde ve hamilelik de de görülebilir. Kılcal damar çatlaması hassas ciltlerde cildi tahriş eden ürünler ve işlemler aynı zamanda bazı genetik ve hormonsal hastalıklarda da görülebilir.

 

Birçok kılcal damar tedavisi mevcuttur. Tedavilerin içinde günümüzde en yaygın olanı lazer ile kılcal damar tedavisidir. Kılcal damar kendi kendine geçip kaybolma gibi bir durumu yoktur. Bu nedenle beklemek sorunun daha kötüye gitmesine yol açar. Kadınların bacakları erkeklerinde burun kısmında daha çok gözükebilir. Krem ve bitkisel ürünlerin hiç bir faydası olmamaktadır. Lazer tedavisinde cilde uygulanan açık renkteki ışık cilde zarar vermeden derinlikte ki damara ulaşır ve damarı ısıtarak vücudumuzun damarı emerek yok etmesini sağlar.

 

Bu işlemden önce bölgeye soğuk bir jel sürüldüğü için canımızın yanması önlenir. Kılcal damar tedavisi aynı zamanda da bölgedeki doku sıklığını da arttırmaktadır. Lazer tedavisinde kalın damarlar ince damarlara göre daha kolay etkilenir. Bu işlemde lazerin cinsi ve dozu önemlidir. Kılcal damar tedavisi genelde 1-2 seansta hemen sonuç alınabilmektedir. Yüzde görülen kılcal damar tedavisi 4 ile 6 seans arası tedavi gerektirmektedir ve 2 ile 6 hafta aralıklarla gerçekleşmelidir.

 

Lazer ile kılcal damar tedavisi oldukça etkili ağrısız ve günümüzde sık tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Bu tedavide kesinlikle güneşten uzak durulmalı ve güneş koruyucu kullanılmalıdır. Tedavide hafif pembelikler oluşabilir ve genel olarak yarım gün içinde geçmektedir. Damarlar çok yaygın bir şekilde ise tedavi sürecinde ödemler oluşabilir ve yarım gün sürmektedir. Bu tedavi oldukça sağlıklı ve etkili bir yöntemdir. Kılcal damar çatlaması oluşmaya başlamışsa geç kalınmadan doktorunuzla konuşup lazer tedavisini seçerek iyileşmeye yönelik adım atabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir