Leke Tedavisi Yöntemleri

leke-tedavisi

Leke sorunu olan kişi sayısı hiçte az değildir. Bazı kişilerde bu sorun doğuştan olurken diğer kişilerde ise sonradan yanık olarak ortaya çıkabilir. Mesela çok fazla güneşin altında kaldığınız zaman istemediğiniz yerlerinizde lekeler oluşabilir. İşte bu tür lekeler oluştuktan sonra kalıcı olabilirler. Lekelerin kalıcı olmaması için ve onların gitmesi için tedavi yöntemleri var. Leke tedavisi artık yapılabiliyor ve bu tedavi yöntemi lazerin ışınları sayesinde kesinlik kazanıyor.

Leke tedavilerinde eskiden kazıma yöntemi uygulanıyordu ancak artık kazıma yönteminin yanı sıra lekelerde direkt olarak lazer ışını tedavisi uygulanmaktadır. Sizlerde leke tedavisi yaptırmak isterseniz iyi bir merkez bularak lekelerin geçmesini sağlamalısınız. Önceden doktorlar tarafından lekelerin yerleri belirleniyor ve daha sonrasında ise lekelerin üzerlerine kremlere sürülüyor. Krem sürme işlemleri gerçekleştikten sonra ise lekelere lazer ışını tutuluyor ve böylece leke sorunu çözüme kavuşmuş oluyor.

Leke tedavisi ayrıca kişiler tarafından çok sık yaptırılmaya başlandı çünkü tedavi sürecinin çok kısa olması ve hemen lekelerin geçmesi ile kişiler şuan leke tedavisine yönelmiştir. Sizlerde özellikle görünen bölgelerde lekeler varsa bunları muhakkak engellemelisiniz aksi halde sizlere çok ciddi zararlar verebilir ve sizin için hiç hoş olmayan sonuçlar doğurabilir. Lekeler ayrıca derin olduğu zamanlarda özel inceleme sistemleri devreye giriyor ve bu incelemeler yapıldıktan sonra ancak tedaviye başlanıyor.

Çünkü doktorlarda yanlış bir hamle yapmak istemiyorlar. Leke sorununda bunların dışında lekelerin geçmesi için çok değişik kremler çıkı ve bu kremler sadece üst bölgeden kişilerin derilerinin dökülmesini sağlamaktadır. Dökülen deriler hiç bir zaman lekenin tamamen gitmesine yol açmıyor ancak belli oranda uyum sağlanması açısından güzel oluyor.

Bizim kesinlikle tavsiyemiz leke tedavilerinde lazer yöntemidir ve bu yöntemden başka hiç bir yöntemin yapılmasını bizler uygun bulmuyoruz. Çünkü lazerde yapılacak olan her şey açık ve asla bir risk söz konusu da olmuyor. Neden hal böyleyken sizler başka alanlara ve başka tedavi yöntemlerine yöneleceksiniz. Leke tedavisinde gideceğiniz doktorun elbette önemi var ancak çok fazla el becerisi gerektirmediği için size yapılacak olanlar çok kısıtlı görülüyor.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir