Sağlıklı Anne Olmak

anne-saglik-urunleri

 

Bebeğin sağlıklı bir gelişim göstermesini istiyorsak bu sadece bebeğe iyi bakmak ile olmaz. Sağlıklı bir bebek yetiştirmek için öncelikle anne adaylarının sağlıklı olmaları gerek. Anne sağlıklı ise bebeği de iyi bir bakım ve ilgi ile sağlıklı olacaktır. Emziren anneler özellikle sağlıklarına çok dikkat etmeli. Süt yapıcı besinler tüketmeli. Anne adayları hamile kaldıkları andan itibaren birçok ürüne gereksinim duyar. Hamilelik esnasında ve doğumdan sonrası için bu ürünler çok gereklidir.

Özellikle hamileyken hamile kıyafetlerine oldukça çok ihtiyaç vardır. Hamile kıyafetleri anne adayları için çok büyük rahatlık olacaktır. Doğumdan sonra gereken anne sağlık ürünleri çok önemlidir. Göğüs pedleri, korseler, süt arttırıcılar, koruyucu kremler doğum sonrası her annenin elinde bulunmalıdır. Anne kendine iyi bakıp sağlıklı olduğu her an çocuğuna daha çok özen gösterebilir. Süt pompası ve emzirme ürünleri de anne sağlık ürünleri arasındadır.

Göğüs ucu çok küçük ise onun için olan özel aparatlardan temin edebilirsiniz. Göğüs çatlakları her anne adayının başına gelen bir durumdur. Göğüste oluşan çatlaklar için çatlak kremi alınabilir. Düzenli kullanımlar sonucunda fayda görebilirsiniz. Ayrıca göğüsler için rahatlatıcı ve toparlayıcı görevi olan kremler de alınabilir. Hamilelik boyunca annenin cildi çok büyük bir sınavdan geçer. Hormonlar değiştiği için bu olay cilde yansır ve cilt nemini kaybederek kuru bir hâle gelir.

Bu tarz kremler doğum sonrası her anne adayında bulunmalıdır. Anne adayları hamile kaldıkları an itibari ile uzman doktorlarla irtibatını kesmemeli. Doğumdan sonra da birçok konu hakkında doktor tavsiyelerini dinlemeli. Doktorlar anne ve bebek sağlığı adına daha doğru seçimlere yönlendirecektir. Bilinçli ve sağlıklı bir anne her adımda doktora danışarak hareket etmeli. Doğum sonrası göğüs uçlarında oluşan yaralar için sürülen kremler fayda etmez ise mutlaka doktora başvurmak gerek.

Doktora göstermediğiniz sürece yaralar büyüyerek göğsünüze daha çok zarar verecektir. Bu da bebeğinizi emziremeyeceğiniz anlamına gelir. Sütünüzün az geldiği zamanlarda da ara ara göğüs pompası yardımı ile sütünüzü sağmanızda fayda vardır. Unutmayın sağlıklı bir bebek yetiştirmenin yolu öncelikle sağlıklı bir anne olmaktan geçer.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir