Sivilce Tedavisi Hakkında

Sivilcelerinizden en kısa zaman da kurtulabilirsiniz. Sivilce tedavisi hakkında sitemizi inceleyerek daha detaylı bilgi emin olun ki bulabilirsiniz. Ciltlerde özellikle ergenlikten yetişkinliğe kadar sivilceler hala devam ediyorsa o zaman bu gerçekten de çok büyük bir sorun haline gelebiliyor. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Bu yüzden de sivilceler normal değil de iltihaplı çıkması sonucu ciltler bu iltihaplı sivilceler daha çok cilde yayılmaktadır.

Bu nedenle de bu iltihaplı sivilcelere son vermek için sivilce tedavisi almanız gerekir. Sivilce tedavisinde sürme ilaçlar ya da ağız yoluyla içilen ilaçlar ile tedaviye başlanmaktadır. Her ay boyunca kan tahlili yaptırmayı da ihmal etmeyiniz. Sivilce tedavisinin hiç bir yan etkisi ve hiç bir zararı da bulunmadığından kesinlikle emin olabilirsiniz. Bu yüzden sivilce tedavisine başladığınız zaman bir ay boyunca cildinizde kuruluk görülmesi çok normaldir.

Sivilceler bu şekilde zamanla kuruyup döküleceğinden hiç şüpheniz olmasın. Bu sayede cildiniz sivilcelerden arınacak, temizlenecek ve yenilenecektir. İlk önce cildiniz günde iki defa sabun değil de temizleyici jeller ile temizlemeniz gerekmektedir. Hassas ciltlerin bu şekilde temizlendiği zaman daha güçlü ve daha canlı olacağından kesinlikle emin olabilirsiniz. Sivilce tedavisinde dikkat etmeniz gerekenler ise, sivilce tedavisinde fazla güneş ışınlarına maruz kalmamanızdır.

Ayrıca cildinize yağlı nemlendiriciler ve yağsız güneş kremleri kullanmayınız. Bu şekilde cildiniz güneş ışınlarından tahrişi engellersiniz. Sivilce tedavisinde ve sivilce tedavisinden sonra yağlı nemlendiriciler, yağlı fondötenler ve yağlı kozmetik ürünleri hiç bir şekilde kullanmamanız gerekmektedir. Bunları kullandığınız zaman sivilcelerin daha çok artmasına sebep vermiş olursunuz.

Bize bu konu da güvenebilirsiniz. Eğer cildinizde leke ya da sivilce izleriniz çok bulunmakta ise o zaman antibiyotikler içmeniz gerekebilir. Bütün bunları dermatolog ya da cilt doktorunuzdan ilaç almanız lazımdır. Doktorunuzun önerdiği ilaçlar mutlaka kullanmanız gerektiğini de unutmayınız. Bu tür sorunlar ile karşılaşıyorsanız o zaman normal sivilce temizleyicileri de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İster ergenlikte olan gençler ya da ister yetişkinler sivilce tedavisi görebilirler. Sizler sivilce tedavisi görerek rahatsız olduğunuz iltihaplı ya da iltihaplı olmayan sivilcelerinizden de en kısa sürede kurtulabileceksiniz.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir