Tıraşa Pratik Çözüm

kullan-at-tiras-bicagiGünümüzde kullandığımız her ürün gittikçe pratikleşmektedir. Önceden bir ürün defalarca ve aylarca hatta yıllarca kullanılırken artık bunların yerini tek kullanımlık ürünler almaya başlamıştır.

 

Tıraş piyasasında da bu konuda önemli değişiklikler yaşanmıştır ve yaşanmaya da devam etmektedir. İnsanlar her konuda olduğu gibi bu konuda da az zamanda çok iş yapmak istemektedir. Bu talep durumu pratik ürünlerin üretilmesini teşvik etmiş ve hızlandırmıştır. Örneğin önceden tıraş olmak için hem daha fazla malzeme kullanmak hem de daha fazla zaman ayırmak gerekiyordu. Bu durum her yerde tıraş olma imkanını kısıtlıyordu. Gelişen teknoloji ve geliştirilen yeni ürün çeşitleri bu konuda kolaylıklar sağlamıştır. Yeni ürünler piyasaya girmiştir.

 

Bunlardan biri olan kullan at tıraş bıçakları piyasada oldukça fazla kullanılmaktadır. Diğer tıraş bıçaklarına göre birçok avantajından dolayı tercih edilmektedir. Zamanın çok değerli olduğu günümüzde insanlar işlerini en kısa yoldan ve çabuk halletmek istemektedirler. Bu ihtiyaç kullan at tıraş bıçakların doğmasına sebep olmuştur.

 

Tek kullanımlık olması, hijyen açısından da son derece önemlidir. Mikrop bulaşma riskini ortadan kaldırmaktadır ki bu özellik sağlık ile ilgili olduğundan belki de en önemli özelliğidir.

 

Bir defa kullanıldığından dayanıklı malzeme olmasına gerek yoktur. Bu yüzden üretim maliyeti de düşüktür. Bu da doğal olarak fiyatına olumlu bir özellik olarak yansımaktadır. Hatta maliyeti daha da düşürmek için firmalar, çıkarılabilir başlıklı tıraş bıçağı üretmeye başlamışlardır.

 

Zaten tıraş bıçağının en önemli kısmı başlığı, yani bıçak kısmıdır. Böylece sadece bıçak kısmı değiştirilirken sap kısmı defalarca kullanılabilir. Sap kısmı kolay kolay yıpranmadığından boş yere atılması da önlenmiş olur.

 

Normal tıraş makinelerinin mekanizması da aynen kullan at tıraş bıçakları ürünlerinde de kullanıldığından kalite ve performans olarak aynıdırlar.

 

           Kullan at tıraş bıçakları geri dönüşüm yöntemleriyle tekrar kullanılabilmektedirler, böylece çevre kirliliği de oluşturmazlar.

 

Her ne kadar kullan at tıraş bıçakları olarak bilinseler de çoğu kişi bunları defalarca kullanabilmektedirler. Uzun bir süre de olumlu sonuçlar almaya devam etmektedirler. Hatta tıraşta kullanılamayacak durama geldiklerinde de başka amaçlarla kullanılmaya devam edilmektedirler. Örneğin temizlik işlerinde kazımak için sık sık kullanılabilmektedirler.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir