Yüzdeki Çizgilere Elveda Demek İster Misiniz?

botoks-uygulamasi

 

Günümüz şartlarında yaşlanma faktörleri ve cildi etkileyen faktörler bir hayli çoğaldı. Artık cildi korumak stres, hava kirliliği ve serbest radikallerin hışmına uğramamak için şart. Yaşlanmayı geciktirmek eski görünümden çok daha sağlıklı ve aydınlık bir cilt elde etmek insanların kendi elindedir. Kimi zaman bunun bilincinde olan kadınlar çok daha etkili hızlı sonuç alabileceği yöntemler arayışına girerler. Bunun en etkili ve bilinen yolu Botoks tabi ki. Geçtiğimiz yıllarda kadınların pek fazla duymamış olmasından ve bilgi dağarcığı zayıf olmasından dolayı adını duyunca bile bir önyargı oluşurdu. Şimdilerde ise günlük hayatta yanımızdan geçen her 10 kadından en az 4 ü bu uygulamayı güvenle yaptırmakta.

 

Clostridium botulinum adlı bakteri yardımı ile elde edilen en mucizevi buluşlardandır aslında. Genellikle göz ve nöroloji dalında teşhis konulan hastalıkların tedavisinde kullanılmakta iken 10 yılı aşkın bir süredir kozmetik sektöründe de başarı ile kullanılmakta. Ciltte zamanla oluşmuş ve oluşmakta olan kırışıklıkların hafif sarkmaların uzmanı tarafından ağrısız ameliyatsız giderilmesi işlemidir. Beyin hastalıkları adı altında tıbbi adı ile nöroloji dalında da kullanılmakta. Kas problemlerinin engellenmesi ve oluşumunu tedavi işleminde kullanılır. Botoks kalıcı bir kurtarıcı olmuyor çoğu zaman ciltte. Tedavi gerçekleştiğinde yıllar sonra tekrar edebilmesi mümkündür.

 

18 ile 70 yaş arası kitleye uygulanmakta. Sadece bayanlara yönelik bir uygulama olmamakla birlikte günümüz erkeklerinde alın şakak ve mimik bölgelerinde sıkça uygulama yapılan bir tedavi şeklidir. Şikâyet edilen bölgenin kas gücü ve yapısı tamamen belirlenerek kırışan bölgelere çok ince uçlu küçük iğnelerle uzmanın uygun gördüğü şiddet ve dozda uygulama yapılır. Süresi en fazla 25 dakika sürer.

 

Cildin en alt tabakasına nüfus ederek etki göstermeye başlar. Sadece uygulama yapılan bölge değil cildin alt katmanlarının tamamında etki vermeye başlar. Uygulama sonrasında kişi normal yaşantısına dönebilir. Uygulama anından hemen etki beklemek çok yanlış bir beklentidir. En sağlıklı sonucu iki hafta ve sonrasında gözle görülür bir şekilde görebilmek mümkün.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir